Aktualności

 

  .

 

.

.

.

.

 

 

.

,

.

.

dobrze zaprojektowana szkola

logo-fundacja czerneckiego

.

.

.

dobrze zaprojektowana szkola

.

l2

,

akcja_edukacyjna_oficjalna-grafika

.

szacun-logo

Zjazd Absolwentów 1349 IB World School w „Dwójce”

 

zjazdIB-1

„To był dzień pełen wzruszeń” – tak opisują uroczystość dziesięciolecia 1349 IB World School w „Dwójce” jej absolwenci. Były łzy, gromkie owacje i salwy śmiechu.

6 września 2014 roku dyrekcja, nauczyciele, absolwenci i uczniowie IB, świętowali spotkanie po latach.

10-lat IB w Dwójce to: 10 klas maturalnych, 10 prezentacji z CASu, 10 prezentacji Group 4 Project, około 300 prac Extend Essay, dziesiątki ludzi, wspólny wysiłek i sukces.

.

W części oficjalnej zjazdu przemawiali kolejno goście (m.in. v-ce prezydent Poznania – Dariusz Jaworski), Dyrekcja i przedstawiciele absolwentów. Gromkimi brawami obdarowano panią dyrektor Materny, która wprowadziła program Międzynarodowej Matury do II LO, panią dyrektor Wieloch, która z zaangażowaniem pełni obowiązki koordynatora programu, panią dyrektor Dembską, a także grono pedagogiczne, które jako pierwsze podjęło się ciężkiego zadania nauczania w klasie IB.

.

Część artystyczna, przygotowana pod okiem pani prof. Kingi Krasowskiej, pomogła ożyć wspomnieniom. Wybrano urozmaicony repertuar: zaczynając od pięknej sonaty Vivaldiego w wykonaniu fenomenalnego duetu Tiffany Tan i Dominiki Rembowskiej, poprzez klimatyczne aranżacje „Only Girl” i „Ghost” Soni Stachowiak, na roztańczonym „Hit the Road Jack” w wykonaniu Aleksandry Czajki z towarzyszeniem saksofonu (Barbara Ćwiklińska) i fortepianu (Tomasz Bachosz) kończąc. Publiczność wysłuchała także Soni w piosenkach „I See Fire” i „Powrócisz tu”, oraz „Pocahontas” w wykonaniu Aleksandry. Wielki entuzjazm wzbudziła też grupa panów, którzy odważyli się zatańczyć na scenie Zorbę z towarzyszeniem skrzypiec, gitary i fortepianu.

.

Po koncercie wspólnie zasadzono „drzewko jubileuszowe”.

.

Krótka przerwa była okazją dla absolwentów by nadrobić zaległości i porozmawiać ze starymi znajomymi ze szkolnej ławki. Nie obyło się również bez sesji fotograficznej w „atelier” na tle prawdziwie oscarowej ścianki z logotypem jubileuszu.

.

Druga część spotkania została przygotowana przez absolwentów i z myślą o uczniach.

Czworo absolwentów przygotowało krótkie prezentacje rodem z TEDx. Jak na absolwentów 1349 IB World School przystało prezentacje odbyły się w języku angielskim. Piotr Trąpczyński analizował blaski i cienie zagranicznych wyjazdów („Is international mobility a brave new world? On the benefits and challenges of a borderless life.”). Dominik Gotojuch podzielił się z nami swoją receptą na szczęście („Don’t worry, be happy. A trivial, yet effective guide to life, the Universe and Everything”). Natalia Karczewska opowiedziała nam o życiu filozofki („<She’s aphilosopher but she isn’t always boring.>Is all we mean in the words we say?”), a Kamil Puk zaprezentował najgorsze wybory swojego życia (“How to fail –dos and don’ts) – o dziwo, na jego liście nie znalazło się IB.

.

Spotkanie zakończyła premiera filmu dokumentalnego o 1349 IB World School, nakręconego przez grupę uczniów z absolwentem, Jakubem Gunerem na czele.

.

Do zobaczenia na następnym zjeździe!

.

I jeszcze  – 10 lat w liczbach –

IB-liczby

.

.

Zjazd Absolwentów 1349 IB World School w „Dwójce” – galeria »