Aktualności

 

  .

.

.

   

  logo konkursu RPM

.

dobrze zaprojektowana szkola

logo-fundacja czerneckiego

.

l2

,

akcja_edukacyjna_oficjalna-grafika

.

szacun-logo

Konkursy

.

Wielkopolskie Mecze Matematyczne (5 edycja)

.

27 XI 2017, reprezentacja II LO w składzie:

 

Agata Skoczylas (3B), kapitan

Wojciech Trojanowski (3B),

Jan Pielesiak (3B),

Oliwia Mikołajczak (2B),

Karolina Olejniczak (2F),

Franciszek Sowul (2F),

Anna Gwizdek (1B),

Dominik Mendyka (1D),

Piotr Błaszyk (1F),

Marceli Ciesielski (1F),

 

zwyciężyła w ćwierćfinałowym meczu z I LO z Poznania, w ramach 5. edycji Wielkopolskich Meczów Matematycznych.

.

.

Ostatecznie nasza reprezentacja (wzmocniona przez Marcelinę Suszczyk z 2b) została sklasyfikowana na trzecim miejscu w Wielkopolsce.

.

.


.

Ogólnoeuropejski konkurs tłumaczeniowy Juvenes Translatores

.

W czwartek 23 listopada w gościnnej czytelni naszej szkolnej Biblioteki odbyła się tegoroczna edycja ogólnoeuropejskiego konkursu tłumaczeniowego Juvenes Translatores, którego organizatorem jest Komisja Europejska. Podobnie jak ponad pięć tysięcy uczniów z całej Unii Europejskiej (oraz ok 250 uczniów z innych szkół w Polsce), piątka drugoklasistów z naszej Szkoły (Anna Łasecka z 2E, Karolina Mickiewicz z 2A, Kornelia Winiarska z 2F, Paweł Dominiak z 2C, Maja Szklarska z 2F) punktualne o 10.00 rozpoczęła pracę nad tekstami. Nasi uczniowie tłumaczyli teksty francuskie, hiszpańskie, niemieckie oraz angielskie na język polski (jedynie Sergiusz Skotnicki z klasy 2B, który po przejściu eliminacji z języka angielskiego z trzecim najlepszym wynikiem czekał w odwodzie, był gotów tłumaczyć z języka polskiego na język angielski). Kryterium przystąpienia do konkursu był wiek (rok urodzenia 2000), rekomendacja nauczycieli uczących, oraz, w przypadku języka angielskiego – sukces w eliminacjach.

Ogłoszenie wyników w lutym 2018 roku – ściskamy kciuki za powodzenie!

.

.


.

 

W niedzielę 12.11 na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM odbyła się druga edycja Wielkopolskiego Turnieju Debat Oksfordzkich organizowanego przez Fundację Edukacyjną G5. Drużyna 2LO złożona w całości z pierwszoklasistów (Mikołaj Piekutowski 1A, Mateusz Kaik 1E, Tomasz Iwanowski 1E, Jan Czarnecki 1E oraz w rezerwie Agata Kwaśnik 1A i Paulina Antoniewicz, 1E) doszła do etapu ćwierćfinałowego, debatując nad niezwykle trudnymi tezami, dotyczącymi min. poziomu finansowania nauki i kultury w Polsce, zjednoczenia Korei Północnej i Południowej, roli Turcji w NATO oraz federalizacji strefy Euro. Gratulujemy i liczymy na przyszłe sukcesy.

Opiekę nad drużyną sprawowali p. prof. Ewelina Smak i p. prof. Marcin Cieniuch.
.

.


.

Z radością informujemy, że uczennica klasy 1c, Zuzanna Grabowska, zajęła pierwsze miejsce w Konkursie Poezji Irlandzkiej w kategorii Recytacja Liceum.  Zuzie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

.

.


.

Drugie miejsce w Turnieju debat w języku angielskim

.

We wtorek 10 października drużyna ze Szkolnego Klubu Debat Oksfordzkich złożona – jakże dwójkowo – z dwójki pierwszoklasistów (Liliana Saadi i Maksymilian Skrzypczak z 1A) oraz dwójki drugoklasistów (Paweł Gołębiowski i Kacper Kryk z 2F) zajęła drugie miejsce w trzeciej edycji Turnieju Debat Oksfordzkich w Języku Angielskim Curie 2017 organizowanego w Gorzowie Wielkopolskim.

W Turnieju uczestniczyły szkoły z Zielonej Góry, Gorzowa Wielkopolskiego (w tym organizator, 2 LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gorzowie) oraz Poznania.

W debacie finałowej sędziowanej przez aż 10 sędziów minimalnie lepsza (45:41) okazała się drużyna gospodarzy.

Dla młodej Dwójkowej drużyny pierwszy raz reprezentującej naszą Szkołę (pierwszy raz wystawiającą drużynę w turnieju debatach w języku angielskim) jest to dobry wynik i znakomite doświadczenie. Za rok jedziemy wygrać!

.

.

.


.

Debaty oksfordzkie

.

W czwartek 21 września w auli naszej Szkoły odbyła się debata w ramach konkursu „Rozważania nad Europą” organizowanego pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, p. Marka Woźniaka.

Dyskusję nad tezą „Życie moje i moich rówieśników zmieniłoby się na lepsze, gdyby Unia Europejska przekształciła się w państwo federacyjne” prowadziło dwanaścioro uczniów naszej Szkoły (reprezentanci klas 1e, 2A, 2B, 2E i 3E) oraz żywo reagująca publiczność, składająca się z uczniów zaprzyjaźnionych poznańskich liceów i techników, oraz dwóch klas Dwójkowiczów (1E i 1F-gr2).

W rolę sędziów i ekspertów wcielili się zaproszeni goście: p. Rafał Staniszewski z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej, p. Sebastian Kubera z Fundacji Edukacyjnej G5, oraz dr Wojciech Dyba z Zakładu Polityki Regionalnej i Integracji Europejskiej, Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM.

Debata była wyrównana, ale werdyktem jurorów (16:14) zwyciężyła strona opozycji w składzie Jakub Woźniak, Maksym Kędzierski, Anna Szczęsna, Wiktor Galiński, Maksymilian Skrzypczak oraz Ksawery Dembiński. Serdecznie Gratulujemy!

Nagranie wideo, które powstało w czasie debaty oraz list zbierający wątki i refleksje, które się na jej podstawie pojawiły zostaną wysłane do organizatorów konkursu, którzy wybiorą najlepszą debatę w Wielkopolsce. Zwycięzcy będą mieli szansę w ramach nagrody zwiedzić Brukselę. Trzymamy kciuki!​

.

.2016/2017.

13. czerwca, w IX LO odbył się międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Poznaniu. Naszą szkołę reprezentowali Filip Jarzyński kl. 1f, Michał Pacholak kl.2b oraz Michał Szymański kl. 2b. Zawody rozpoczęły się spotkaniem z autorem książki „Historie warte Poznania” panem Filipem Czekała, który opowiedział o kulisach pracy twórczej. Okazało się, że każde miasto ma swoje tajemnice i nieznane historie. Chyba nikt nie spodziewał się, że na ślubie poznańskiej pary zagra zespół Iron Maiden. A jednak! Po dawce kolejnych ciekawostek o Poznaniu, nadszedł czas na rywalizację. Do ścisłej piątki finalistów zakwalifikowali się Michał SzymańskiFilip Jarzyński.

Serdecznie gratulujemy!

.

.


.

Michalina Francuz, uczennica klasy 2C zakwalifikowała się w debacie warszawskiej do dalszego etapu w ramach projektu „Jugend debattiert international”. Kolejnym krokiem jest przygotowanie do międzynarodowej debaty finałowej, które odbędzie się niebawem w Görlitz.

.

.


.

XXV REJONOWE ZAWODY MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY PCK

.

22 kwietnia 2017 r. odbyły się XXV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK, w których nasza drużyna w składzie: Małgorzata Kaczmarek, Zuzanna Janas, Anna Przybylska, Adam Kaźmierczak, Kacper Wandel zajęła 4. miejsce. Gratulujemy i życzymy udanych startów za rok!

.

.


.

.

Z dużą przyjemnością informujemy, że w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach organizowanym przez Uniwersytet w Bydgoszczy Miłosz Kasperek z kl. 2a uzyskał tytuł finalisty.

Serdecznie gratulujemy!

.


.

Konkurs „Język Niemiecki w Poznaniu”

.

Z przyjemnością informujemy, że wśród dziesięciu finalistów Konkursu „Język Niemiecki w Poznaniu” znalazło się troje uczniów z naszej szkoły: Marcin Bursy z kl. 2C, Paweł Dominiak z kl. 1C oraz Maja Kudłak z kl. 1C. Maja zajęła drugie miejsce.

.

Organizatorem konkursu jest Sekcja Lingwistyczna Koła Naukowego Germanistów przy Instytucie Filologii Germańskiej.

.

Serdecznie gratulujemy!

.

fot. Alicja Kierończyk (IFG)

.


.

Wielki Test Wiedzy Geograficznej

.

Z radością pragniemy poinformować, że reprezentacja II LO w składzie: Maciej Bieniaszewski kl. 3b, Wojciech Sławnikowski kl. 2f oraz Kacper Śmichurski kl. 3b, zajęła 5. miejsce w kraju w ogólnopolskim Teście Wiedzy Geograficznej zorganizowanym przez Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. W zawodach uczestniczyło 55 drużyn z całej Polski.

Gratulujemy!

.

.


.

.

Miło nam poinformować,że Zuzanna Kocjan z 2B uzyskała tytuł laureatki (3 miejsce) konkursu fizycznego FAST 2017 UMK w Toruniu. Zuzanna zaprezentowała temat: „Parowanie czarnych dziur” – przedstawiając wyniki obliczeń teoretycznych dotyczących fizyki czarnych dziur.  Serdecznie gratulujemy sukcesu!    – link – .

.


.

Z przyjemnością informujemy, że obie drużyny reprezentujące naszą szkołę podczas organizowanego przez Wydział Prawa i Administracji UAM Turnieju Debat „Wolność Słowa. Między Prawem a Odpowiedzialnością” osiągnęły znakomite wyniki. Drużyna w składzie: Aleksandra Rykowska (1E), Kacper Kryka (1F), Witold Janas (2E), Ksawery Dembiński (2E) oraz Wojciech Sławnikowski (2F) zajęła trzecie miejsce. ZWYCIĘZCAMI TURNIEJU została zaś drużyna w składzie: Maksym Kędzierski (1B), Zuzanna Rubaszewska (1D), Wiktor Marcinkowski (1E), Michał Kowalski (2E) oraz Kacper Gaca (2E).  Zwycięska drużyna będzie miała szansę odwiedzić Brukselę i zwiedzić Parlament Europejski w ramach nagrody ufundowanej przez p. Europoseł Agnieszkę Kozłowską-Rajewicz. Gratulujemy!

.

.

 


.

Turniej Debat na Wydziale Prawa i Administracji UAM

.

W środę 15.03 dwie pięcioosobowe drużyny z naszej szkoły wzięły udział w zorganizowanym przez Wydział Prawa i Administracji UAM Turnieju Debat „Między prawem a odpowiedzialnością”, dotyczącym Wolności Słowa w Polsce. Tezy nad jakimi debatowaliśmy to „Ta Izba uważa, że mowę nienawiści należy ścigać nawet kosztem wolności słowa”, oraz „Ta Izba uważa, że prawo karne musi chronić cześć i godność najwyższych urzędników państwowych, nawet kosztem wolności słowa”. Turniej Debat jest wydarzeniem towarzyszącym Międzynarodowej Konferencji „W poszukiwaniu europejskiej doktryny wolności słowa,” która odbędzie się na WPiA UAM w czwartek i piątek 23-24.03.2017.  Ogłoszenie wyników Turnieju będzie miało miejsce podczas Konferencji, w czwartek 23.03 o godz. 13.40. W ramach nagrody ufundowanej przez p. europoseł Agnieszkę Kozłowską-Rajewicz, zwycięzcy będą mieli szansę odwiedzić Brukselę. Trzymamy kciuki za powodzenie obu naszych drużyn! ​-wiecej-

.

.


.

,

Miło nam poinformować, że Filip Waśniewski z klasy 2c został laureatem z trzecią lokatą XXII Konkursu Chemicznego UAM dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

.


.

.

Izabella Adamczak z klasy 3e zajęła 1 miejsce w 35. Konkursie Poezji i Prozy Frankofońskiej, który odbył się 4 marca w VIII LO w Poznaniu.

.

Iza zachwyciła piękną recytacją i kunsztem aktorskim ! Gratulujmy serdecznie!

.

.


.

W piątek 24. lutego przeprowadzony został XVI Konkurs „Czy znasz swój region – Wielkopolskę?” . Wzięło w nim udział kilkanaście poznańskich szkół, w tym reprezentacja 2 LO w składzie: Filip Jarzyński 1f, Michał Pacholak 2b, Michał Szymański 2b oraz Wojciech Sławnikowski 2f. Drużyna zajęła 2. miejsce. Serdecznie gratulujemy!

.

.


.

W piątek 24 lutego nasi uczniowie współorganizowali kolejną debatę z cyklu „Porozmawiajmy o Europie”, której gościem honorowym była pani europoseł Krystyna Łybacka. Uczestnicy dyskutowali na temat:

„Absolwenci opłacanych przez państwa UE studiów wyższych powinni być zobowiązani do podjęcia pracy zawodowej w krajach sponsorujących ich edukację”.

Zwyciężyła drużyna opozycji w składzie: Aleksandra Rykowska (1E), Kacper Gaca (2E), Witold Janas (2E) oraz Ksawery Dembiński (2E).

.

.


 

.

Z przyjemnością informujemy, że Anna Czombik z klasy 1c i Filip Waśniewski z klasy 2c zakwalifikowali się do zawodów finałowych XXII Konkursu Chemicznego UAM dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych. Filip Waśniewski uplasował się na II miejscu na liście rankingowej (ex aequo). Gratulujemy sukcesu i  życzymy powodzenia na zawodach finałowych!

.


W konkursie Matematyczny Kalendarz Adwentowy  pierwsze miejsce zajął Franciszek Sowul z klasy 1f a miejsce drugie Wojciech Trojanowski z klasy 2b.

.


.

salamandra

 

 

 

Do etapu wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego PTOP Salamandra, którego tematem były Ssaki Polski, awansował Jan Trębecki 2D.

.


.

.

Konkurs – Olimpiada Solidarności

.

Do etapu wojewódzkiego awansowali: Mateusz Furman i Jakub Rudzik.

.


.

.

PASJOPOLIS 2016/2017 – Szósta edycja Programu Stypendialnego
Stypendium otrzymała Martyna Chmielewska – pasjonatka rysowania

.


logo-culturiada

.

Culturiada 2016/2017

.

9 grudnia miał miejsce w Dwójce etap szkolny konkursu Culturiada. Spośród wielu uczestników w trzech kategoriach testu wiedzy o krajach romańskich (Francja, Hiszpania, Włochy) do finału zakwalifikowały się:

Anna Przybylska 1A

Sandra Adamczyk 3A

Paulina Czapka 1E

Sandra Łotysz 2E

Anna Łasecka 1E

,

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, a zwyciężczyniom składamy gratulacje i życzymy powodzenia w finale!

.


.

.

baner_czolowy.

 

.

Do etapu finałowego III Konkursu Chemicznego Trzech Wydziałów Politechniki Łódzkiej zakwalifikowały się Anna Czombik z klasy 1C oraz Joanna Tyrchniewicz z klasy 2D. Zawody finałowe odbędą się na początku lutego 2017 w Wydziale Chemii Politechniki Łódzkiej.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finałowych zmaganiach!

.


 

.

Turniej Debat FT – ruszamy w czwartek!

.

Przygotowania do Turnieju Debat Oksfordzkich Fair Trade w 2LO już na ostatniej prostej: w piątek 2 grudnia odbył się drugi wykład w cyklu spotkań ze znawcami tematu Sprawiedliwego Handlu. Profesor Magdalena Stefańska z Uniwersytetu Ekonomicznego opowiedziała nam o bardziej niejednoznacznych aspektach zjawiska, dając przyszłym mówcom turniejowym wiele inspiracji by mogli skutecznie negować tezy związane z Fair Trade.

Po wykładzie prof. Stefańskiej rozlosowaliśmy grupy i tezy – już wszystko wiadomo – harmonogram poniżej.

W poniedziałek 5 grudnia odbyło się szkolenie, podczas którego zarówno mówcy jak i mający oceniać turniejowe zmagania nauczyciele naszej Szkoły zgłębiali zagadnienia czasu chronionego i odpowiednich debatowych inwokacji.

I tym sposobem  – jesteśmy gotowi! Turniej startuje w czwartek, większość debat aż do finału 20 grudnia będzie się odbywała podczas długiej przerwy (10.50-11.30) w auli naszej szkoły – serdecznie zachęcamy publiczność do udziału.

Ela

Tezy ciekawe, mówcy znakomici – przybywajcie dopingować kolegów i koleżanki!

-harmonogram debat-
.

.


.

wtdo_logo_colour-01-01-300x136

 

 

 

 

Wielkopolski Turniej Debat Oksfordzkich – sukces dwójkowych pierwszoklasistów!

.

W sobotę 19 listopada na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM odbyła się historyczna, pierwsza edycja Wielkopolskiego Turnieju Debat Oksfordzkich. Organizator, Fundacja Edukacyjna G5, zaprosił 16 drużyn z całej Wielkopolski do zmagań grupowych (3 debaty) i pucharowych (kolejne 3 debaty na drodze do zwycięstwa lub zajęcia trzeciego miejsca). Tezy, nad którymi debatowano nie były łatwe, np. „Arabska wiosna nie przyniosła społeczeństwom państw bliskiego wschodu spodziewanych korzyści,” lub „Konstytucyjne uprawnienia prezydenta RP powinny zostać poszerzone.”

Dwójkowa drużyna złożona z samych pierwszoklasistów – Zuzanny Rubaszewskiej (1D), Anny Szczęsnej (1A), Macieja Karwatki (1B) i Aleksandry Rykowskiej (1E, wyróżnienie indywidualne jako jednej z najlepszych mówczyń turnieju), zwycięsko wyszła z pięciu potyczek, wyłącznie w półfinale ulegając bardziej doświadczonej drużynie.

Gratulujemy Dwójkowym debiutantom pierwszych sukcesów debatanckich na poziomie ponadgimnazjalnym i życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.

.

.

.

.

Konkurs poezji K.I. Gałczyńskiego „Festiwal Słowa”

.

Dnia 10.11.2016 w auli Zespołu Szkół nr 12 – II L.O. im. Generałowej Zamoyskiej i H. Modrzejewskiej  – w tym: Liceum IB z Międzynarodową Maturą, odbyły się szkolne eliminacje mające wyłonić uczestników do kolejnego etapu recytacji utworów Gałczyńskiego.

Komisja w składzie: mgr Agnieszka-Borucka oraz  dr Dagmara Zając zdecydowały jednogłośnie, że do następnego etapu międzyszkolnego przeszły:

Z Zespołu Szkół nr 12:

1)II L.O. – Zofia Bukała, kl. Ie, „W sprawie monologów”, opiekun-instruktor – dr Mariusz Cholody

2) IIL.O. – Olga Krahel , kl. 2e, „Notatki z nieudanych rekolekcji paryskich:, opiekun-instruktor – mgr Olga Wyspiańska

Z IB Międzynarodowej Matury – Julia Sekulska, Kl;. 1pre-IB, „Strasna zaba”, opiekun-instruktor mgr A. Borucka-Sheikh.

.

Następny etap odbędzie się 18XI br. o godz. 9.00 w bibliotece XXLO.

.


 

.

epm-logo

.

W dniach 7-16.10 uczennica naszej szkoły, Monika Mikołajska z klasy 3F, uczestniczyła w 83 Międzynarodowej Sesji Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego w Laax w Szwajcarii. Tematem przewodnim konferencji były „Młode i innowacyjne pomysły dla zrównoważonej przyszłości”. Delegaci zajmowali się rozwiązywaniem problemów dzisiejszej Europy na każdej płaszczyźnie. Efektami ich pracy były rezolucje napisane przez komitety zajmującymi się konkretnymi problemami. Rezolucje były potem przedyskutowane i poddane głosowaniu wszystkim uczestnikom. Przegłosowane rezolucje zostały przesłane do Parlamentu Europejskiego. W Sesji uczestniczyło 300 uczestników z 40 państw.

.

.


.

 

  imageimage3

 

.

Debaty w 2 LO 

.

Sporo się dzieje w Dwójce na debatowym froncie:

.

.

.

.

.

.


 

.

program_bell_logo

Konkurs Poezji Irlandzkiej 2016

.

Zespół Double O’Crew z klasy 1f w składzie:

Rafał Baran

Bartosz Biernacik

Adam Górecki

Katarzyna Górska

Joanna Gryczka

Filip Jarzyński

Maria Kolasińska

Kacper Kryk

Joanna Kulpa

Maria Namysł

Jagoda Marcinkowska

zakwalifikował się do finału Konkursu Poezji Irlandzkiej 2016 organizowanego przez Szkołę Języków Obcych Program, który odbył się 21 października w auli Szkoły Muzycznej II stopnia przy ulicy Solnej. Za oryginalną interpretację wiersza Paula Durcana „The W.B. Yeats Shopping Centre” nasz zespół został wyróżniony nagrodą specjalną, w postaci profesjonalnych warsztatów aktorskich. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

.


 

..

henryk-sienkiewicz-logo-s

 

Z wielką radością informujemy, że uczennica klasy 3a – Maria Zielniewicz – uzyskała zaszczytny tytuł finalistki Ogólnopolskiego Konkursu Sienkiewiczowskiego: Henryk Sienkiewicz. W 170. rocznicę urodzin i 100  rocznicę śmierci, zorganizowanego przez Komitet Główny Olimpiady Literatury i Języka Polskiego oraz Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza w Warszawie, pod egidą Ministerstwa Edukacji Narodowej.

.

Serdecznie gratulujemy Marii Zielniewicz oraz jej opiekunowi, prof. Mariuszowi Chołodemu!

.

.


 

.

mpdo_baner_2-002

.

W listopadzie 2016 odbędzie się pierwsza edycja Wielkopolskiego Turnieju Debat Oksfordzkich. Jego organizator, fundacja G5 (również organizująca Mistrzostwa Polski Debat Oksfordzkich), przewidziała dla szkół uczestniczących w Turnieju (a Dwójka oczywiście w nim uczestniczy!) warsztaty prowadzone przez sędziów i ekspertów Debat Oksfordzkich. W naszym przypadku będzie to znakomity znawca i popularyzator debat p. Artur Lorek.

.

Szkolenie, jakie poprowadzi dla nas p. Lorek pomoże bardziej doświadczonym mówcom zebrać i usystematyzować warsztat, a tym z Was, którzy dopiero zdobywają doświadczenie, pozwoli nabrać nowych umiejętności przydatnych podczas mów turniejowych i innych. Słowem – dla każdego z Was jest to szansa na podniesienie poziomu waszych wystąpień.

.

Szkolenie odbędzie się w naszej Szkole w najbliższą sobotę 22.10, w godz. 10.00-13.15 (przewidujemy 15 min. przerwy).

.

Do udziału zachęcamy wszystkich zainteresowanych Debatami Oksfordzkimi.

debaty oksfordzkie

.


.

 

logo-explory

Wielkim sukcesem zakończył się Finał Ogólnopolski Konkursu Naukowego Prac Badawczych Explory 2016. Zwycięzców konkursu, w którym wzięło udział w sumie blisko 200 projektów, ogłoszono 7. października w trakcie gali Gdynia E(x)plory Week – kilkudniowego wydarzenia organizowanego przez Fundację Zaawansowanych Technologii. Jakub Szewczyk z klasy 3F oraz Grzegorz Uriasz zostali zwycięzcami tego prestiżowego konkursu. Są autorami projektu z zakresu fizyki teoretycznej i komputerowej dotyczącego symulacji trajektorii fotonu w zakrzywionej czasoprzestrzeni. Badania wykonali w oparciu o model teoretyczny bazujący na Ogólnej Teorii Względności Einsteina. Oprócz nagrody pieniężnej pojadą na zawody międzynarodowe Intel ISEF w USA. Opiekunem naukowym projektu jest dr Jakub Zieliński z Uniwersytetu Warszawskiego.  – link strona EXPLORY –    – link – radio Merkury –

.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów naukowych!

.


.

wielkopolski mecz matematyczny

Wielkopolskie Mecze Matematyczne

.

W pierwszej kolejce Wielkopolskich Meczów Matematycznych reprezentacja II LO zwyciężyła z Technikum Komunikacji 54:10.

.


 

.

Z radością informujemy, że Marta Szymańska – uczennica prof. Mariusza Chołodego (kl. 3a) – została laureatką XX Ogólnopolskiego i XXXIV Wojewódzkiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej „Lipa 2016” pod patronatem Prezydenta Miasta Bielsko-Białej. W tej edycji konkursu, Jury – pod przewodnictwem wybitnego poety: Tomasza Jastruna – nagrodziło 100 autorów najlepszych prac, przyznając im równorzędne nagrody. Utwory zostały wybrane spośród 1461 utworów nadesłanych z całej Polski.

Serdecznie gratulujemy!

.

Konkursy – galeria »