Aktualności

 

  .

.

.

 

.

.

   

 

logo konkursu RPM

.

.

.

dobrze zaprojektowana szkola

logo-fundacja czerneckiego

.

l2

,

akcja_edukacyjna_oficjalna-grafika

.

szacun-logo

Ogólnopolski Tydzień Kariery

.

Ogólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK, to coroczne działanie inicjowane przez Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery (www.tydzienkariery.pl).

.

 

adv_otk2011

.

W dniach 15-19 października tradycyjnie w naszej szkole miał miejsce Ogólnopolski Tydzień Kariery. W ramach tego wydarzenia uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach dotyczących savoir-vivre’u i protokołu dyplomatycznego prowadzonych przez pana Rafała Staniszewskiego z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Poznaniu.  Młodzież z tych klas zagrała także w w grę „Schodami II LO”. W tym roku odbyła się ona w specjalnej formule „Postaw na „Dwójkę” inspirowanej teleturniejem „Postaw na milion”.  Uczestnicy walczyli o vouchery poprawiające funkcjonowanie w murach „Dwójki”, m.in. voucher na pierwsze miejsce w kolejce do bufetu szkolnego na dużej przerwie, dodatkowe nieprzygotowania z różnych przedmiotów czy też możliwość wyboru tytułu książki do zakupu przez bibliotekę szkolną. W czasie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery miały miejsce także spotkania z przedstawicielami różnych zawodów, takich jak: prawnik, architekt, psycholog i dziennikarz.

.


.

.

.


.

2017/2018

.

W dniach 16-20 października miał miejsce Ogólnopolski Tydzień Kariery, w ramach którego nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach dotyczących savoir-vivre’u prowadzonych przez pana Michała Brzózkę oraz w spotkaniach na temat protokołu dyplomatycznego i kariery w dyplomacji, którym przewodniczył pan Rafał Staniszewski z Ośrodka Debaty Międzynarodowej. Młodzież z klas pierwszych tradycyjnie grała w grę „Schodami II LO”. Najlepiej wypadły grupy: 2 z klasy 1c, 2 z klasy 1 d oraz Wojownicy z Piwnicy z klasy 1B. Wyróżnieni uczniowie w nagrodę otrzymali bilety do kina. Gratulujemy!

.

.

.


.

2016/2017
.

W dniach 17-23 października już po raz ósmy  miał miejsce Ogólnopolski Tydzień Kariery. Tegoroczne hasło brzmiało: „Bądź autorem swojej kariery”. Uczniowie z tej okazji spotykali się z przedstawicielami różnych zawodów: z psychologiem, dziennikarzem, prawnikiem, lekarzem oraz weterynarzem. Ponadto uczestniczyli w zajęciach z zarządzania sobą w czasie. Klasy pierwsze tradycyjnie rywalizowały w grze szkolnej „Schodami II LO”, która po raz pierwszy rozgrywana była wirtualnie. W konkursie wygrały trzy grupy z klasy I a: Tulipanki i Sasanki, Egzystencjalne Pory oraz Borsuki. Gratulujemy! Rozwiązania zadań zwycięzców można zobaczyć na stronie: BLOG KLASA MEDIALNA

.

„Bardzo podobała nam się gra międzyklasowa Schodami II LO. Poszczególne zadania były bardzo ciekawe i kreatywne, a podczas ich wykonywania świetnie się bawiliśmy. Wspólna praca pomogła nam się jeszcze bardziej zintegrować. Ciekawy był też pomysł z zamieszczaniem rozwiązań zadań na klasowym blogu”.

Natalia Przewoźniak kl IA

.

.

 

.

.

Ogólnopolski Tydzień Kariery – galeria »