Aktualności

 

  .

 

.

.

.

.

 

 

.

,

.

.

dobrze zaprojektowana szkola

logo-fundacja czerneckiego

.

.

.

dobrze zaprojektowana szkola

.

l2

,

akcja_edukacyjna_oficjalna-grafika

.

szacun-logo

Olimpiady

.

Rok Szkolny 2020/2021

.

.

ETAP CENTRALNY:

.

.

Olimpiada Biologiczna

Franciszek Lis – p3b

.

.

Olimpiada Fizyczna

Krzysztof Sierocki – g3c

.

.

Olimpiada Historyczna

Mateusz Dolniak – LAUREAT

Jakub Fortuna – LAUREAT

Michał Jurga – LAUREAT

Paweł Szeląg – LAUREAT

Józef Szpulak

.

.

Olimpiada Języka Niemieckiego

Jagienka Polaszek – g3b – LAUREATKA

trzecie miejsce w kraju

Julia Gulaczyk – p3a

.

.

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Julia Gulaczyk – p3a

.

.

Olimpiada „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

Jakub Fortuna – 2b

Paweł Szeląg – p3a

.

.

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH z przedmiotu chemia

Weronika Pierz – g3b – LAUREATKA
Martyna Rajch – g3b

.

.

Olimpiada Przedsiębiorczości

Mateusz Mikołajczak – p3d – LAUREAT

siódme miejsce w kraju

.

.

Olimpiada Statystyczna

Arkadiusz Wargacki – g3c

Oskar Weber – g3c

Mateusz Mikołajczak – p3d

.

.

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Mateusz Mikołajczak – p3d – LAUREAT

Oskar Weber – g3c
Hubert Pyskło – g3c

.

.

Olimpiada Wiedzy o Mediach

Wiktoria Lenicka – 1a – LAUREATKA

.

.

Olimpiada Wiedzy o Mózgu

Paulina Suchecka – 2e

.

.

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Natalia Siwek – p3d

.

.

Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka
Antoni Wower -2b
Bernard Lange – 1e
Antoni Janas – g3a

.

.

Olimpiada Wiedzy o Prawach Ucznia

Aleksandra Wojtuś – g3a – LAUREATKA

pierwsze miejsce w kraju

.

.

Olimpiada Wiedzy o Prawie

Jakub Fortuna – 2b – LAUREAT

drugie miejsce w kraju

.

.

Olimpiada Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości

Jakub Fortuna – 2b

Marcin Szudrowicz – p3d

.

.

Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie

Natalia Siwek – p3d
.

.

Olimpiada WOS (COPTIOSH)

Marcin Szudrowicz – p3d
.

.

Olimpiada Wiedzy o III RP

Marcin Szudrowicz – p3d

.

.

Olimpiada Wiedzy o UE
Robert Szumiłowski – g3a
Natalia Siwek – p3d
Jakub Dobosiewicz – 1e
Antoni Janas – g3a

.

.

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Hanna Malendowicz – g3c

.

.

.

.

.

Do etapu okręgowego zakwalifikowali się:

.

Olimpiada Artystyczna

Jan Wieloch – 2c

.

.

Olimpiada Biologiczna

Jan Woźniak – g3c

Weronika Pierz – g3b

Jerzy Sobczyński – g3a

Jeremy Bełezina – p3b

Krzysztof Jańczak – p3b

Zofia Jerzy – p3b

Franciszek Lis – p3b

Maciej Matuszczak – 2e

.

.

Olimpiada Chemiczna

 Arkadiusz Wargacki – g3c – 11 miejsce w Polsce
Franciszek Kłonowski – p3d
Jan Woźniak – g3c
Ignacy Kuźniewski – g3c

Martyna Rajch – g3b
Uczniowie 2LO stanowią najliczniejszą grupę z całego okręgu

.

.

Olimpiada Filozoficzna

Alicja Malinowska – p3d

Zuzanna Flicińska – 2e

.

.

Olimpiada Fizyczna

Krzysztof Sierocki – g3c

.

.

Olimpiada Geograficzna

Tymoteusz Mieczyński – p3c
Mikołaj Kamiński – 2c
Jan Wieloch –  2c

.

.

Olimpiada Historyczna

Mateusz Dolniak

Jakub Michalski

Jakub Fortuna

Michał Jurga

Antoni Lenicki

Józef Szpulak

Mateusz Wojtczak

Michał Mazurek

Paweł Szeląg

.

.

Olimpiada Języka Angielskiego

Emilia Michalczuk – 2e

Krzysztof Wojtaszko – g3c

Olimpiada Języka Francuskiego

Julia Basińska – g3c

Julia Dymowska – g3a

.

.

Olimpiada Języka Niemieckiego

Martyna Rajch
Aleksandra Adamczak
Julia Gulaczyk
Jagienka Polaszek
Letycja Auer
Zuzanna Paszkowska

.

.

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

Franciszek Kłonowski – p3d

.

.

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Maria Awedyk – 2a
Lena Baranowska – p3a
Weronika Biela – 2b
Julia Dymowska – g3a
Julia Gulaczyk – p3a
Weronika Handkiewicz – 2a
Julia Piaskowska – g3a
Jędrzej Wiza – p3a

.

.

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH z przedmiotu chemia

Julia Gawęcka – g3b
Zofia Górska – p3b
Alicja Grunt – g3b
Marta Muszyńska – g3b
Weronika Pierz – g3b
Martyna Rajch – g3b
Jakub Szternel – p3b
Nela Wojewódka – 1d

.

.

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH z przedmiotu matematyka

Weronika Makówka – 2c

.

.

Olimpiada Przedsiębiorczości

Mateusz Mikołajczak – p3d
Oskar Weber – g3c
Paweł Łazar – g3c
Wiktoria Gierlik – p3d
Antoni Adamczyk – 1e

.

.

Olimpiada Statystyczna

Mateusz Mikołajczak – p3d

Arkadiusz Wargacki – g3c

Oskar Weber – g3c

.

,

Olimpiada Teologii Katolickiej

Jakub Sawicki – p3a

.

.

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Oskar Weber – z najlepszym rezultatem w okręgu
Mateusz Mikołajczak
Hubert Pyskło
Stanisław Żuk
Paweł Łazar
Wojciech Muras

.

.

Olimpiada Wiedzy o Mózgu

Paulina Suchecka – 2e

Barbara Wiśniewska – 3pd

.

.

Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka
Antoni Wower -2b
Bernard Lange – 1e
Antoni Janas – g3a

.

.

Olimpiada Wiedzy o Prawach Ucznia

Jakub Fortuna – 2b

Aleksandra Wojtuś – g3a

.

.

Olimpiada Wiedzy o Prawie

Jakub Fortuna – 2b

.

.

Olimpiada Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości

Jakub Fortuna – 2b

Marcin Szudrowicz – p3d

.

.

Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie

Natalia Siwek – p3d
Jakub Fortuna – 2b
Marcin Szudrowicz – p3d

.

.

Olimpiada WOS (COPTIOSH)

Natalia Siwek – p3d
Marcin Szudrowicz – p3d
Robert Szumiłowski – g3a

.

.

Olimpiada Wiedzy o III RP

Natalia Siwek – p3d

Jakub Fortuna – 2b

Marcin Szudrowicz – p3d

Jakub Michalski – p3a

.

.

Olimpiada Wiedzy o UE „Gwiezdny Krąg”

Natalia Siwek – p3d
Szymon Fliegner – 2e
Matylda Niedbała – g3a
Jakub Dobosiewicz – 1e
Małgorzata Ramusiewicz – g3a
Jakub Fortuna – 2b
Marcin Szudrowicz – p3d
Antoni Wower – 2b
Julia Piaskowska – g3a
Jakub Michalski – p3a
Norbert Serdak – g3a
Antoni Lenicki – p3a
Julia Krzysztofowicz – p3d
Samuel Himmel – p3a
Antoni Janas – g3a

.

.

Olimpiada Wiedzy o UE
Robert Szumiłowski
Jakub Fortuna
Natalia Siwek
Małgorzata Ramusiewicz
Jakub Michalski
Jakub Dobosiewicz
Antoni Janas
Julia Piaskowska
Matylda Niedbała

.

.

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

Hanna Malendowicz – g3c
Wiktor Albertyński – p3b

.

.

Olimpiada Wiedzy Technicznej

Krzysztof Sierocki – g3c

.

.


.

Rok Szkolny 2020/2021

.

Olimpiada Biologiczna

Dominika Nowak – 3d – FINALISTKA

.

.

Olimpiada Chemiczna

Wojciech Owecki – 3d – FINALISTA z wyróżnieniem

Arkadiusz Wargacki – g2c – FINALISTA

.

.

Olimpiada Fizyczna

Krzysztof Sierocki – g2c – LAUREAT

Europejska Olimpiada Fizyczna EuPhO 2021 – WYRÓŻNIENIE

.

.

Olimpiada Historyczna

Krzysztof Olachowski – 3e – LAUREAT

Filip Solecki – 3a – LAUREAT

Antoni Kałuża – 3e – LAUREAT

Jakub Fortuna – 1b – LAUREAT

(wszyscy laureaci zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce w kraju)

.

.

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Matylda Paszkiewicz – 3a – FINALISTKA

Zofia Górska – p2b – FINALISTKA

Helena Czapczyk – g2b – FINALISTKA

Zofia Obara – p2a – FINALISTKA

.

.

Olimpiada Przedsiębiorczości

Jan Bartkowiak – 3f – LAUREAT

Hubert Pyskło – g2c

.

.

Olimpiada Statystyczna

Arkadiusz Wargacki – g2c

.

.

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Hubert Pyskło – g2c – LAUREAT

Oskar Weber – g2c – LAUREAT

Jan Bartkowiak – 3f

.

.

Olimpiada Wiedzy Historycznej COPTIOSH

Antoni Kałuża – 3e – LAUREAT

Jakub Fortuna – 1b – FINALISTA

.

.

Olimpiada Wiedzy o Mediach

Zuzanna Lis – g2a – LAUREATKA

Zuzanna Modrowska – g2a – LAUREATKA

Zofia Obara – p2a – LAUREATKA

Weronika Paplaczyk – g2a – LAUREATKA

Julia Gulaczyk – p2a – FINALISTKA

Anna Łęcka – p2a – FINALISTKA

Julian Nowak – p2a – FINALISTA

Weronika Rząsa – g2a – FINALISTKA

Dominika Rzepa – p2a – FINALISTKA

.

.

Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka

Mikołaj Wolanin – 3e

Tomasz Jankowiak – 3e

Mateusz Bałuta – 3e

Marcin Gryglik – 3e

Julia Szmil – 3e

.

.

Olimpiada Wiedzy o Prawach Ucznia

Aleksandra Wojtuś – g2a – FINALISTKA

Jakub Sawicki – p2a – FINALISTA

.

.

Olimpiada Wiedzy o Prawie

Mikołaj Wolanin – 3e – LAUREAT

Jakub Stelmach – 3e – FINALISTA

Marcin Szudrowicz – p2d – FINALISTA

Julia Szmil – 3e

.

.

Olimpiada Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości

Mikołaj Wolanin – 3e – FINALISTA

.

.

Olimpiada Wiedzy o III RP  COPTIOSH

Tomasz Jankowiak – 3e – LAUREAT

Mikołaj Wolanin – 3e – FINALISTA

Natalia Siwek – p2d – FINALISTKA

 

.

.

Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie

Mikołaj Wolanin – 3e – LAUREAT

Natalia Siwek – p2d – LAUREATKA

Julia Szmil – 3e – FINALISTKA

Jakub Stelmach – 3e – FINALISTA

oraz

Julia Oleszyńska – g2c – FINALISTKA

zwyciężczyni Konkursu o Nagrodę Specjalną Przewodniczącego Komitetu Głównego Olimpiady

.

.

Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie Coptiosh

Jakub Stelmach – 3e – LAUREAT

Mikołaj Wolanin – 3e – FINALISTA

Tomasz Jankowiak – 3e – FINALISTA

Natalia Siwek – p2d – FINALISTKA

Julia Szmil – 3e – FINALISTKA

.

.

Olimpiada Wiedzy o UE Coptiosh

Tomasz Jankowiak – 3e – LAUREAT

Mikołaj Wolanin – 3e – FINALISTA

Jakub Stelmach – FINALISTA

.

.

Olimpiada Wiedzy o UE GWIEZDNY KRĄG

Tomasz Jankowiak – 3e – LAUREAT

w gronie 10 laureatów będzie walczył o wyjazd na staż do Brukseli

.

.


.

.

Rok szkolny 2019/2020

 

.

ZGODNIE Z WYTYCZNYMI MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ

ELIMINACJE CENTRALNE OLIMPIAD ZOSTAŁY ODWOŁANE.

UCZNIOWIE ZAKWALIFIKOWANI DO ELIMINACJI CENTRALNYCH

UZYSKUJĄ TYTUŁ FINALISTY.

.

.

Olimpiada Artystyczna

Alicja Kaczmarek – 2b
Anna Osmólska – 3b

.

.

Olimpiada Biologiczna

Stanisław Schlaffke – g1b

.

.

Olimpiada Historyczna

Julia Frankiewicz –  3a – 1 miejsce w okręgu (100%)

Aleksander Beik –  3e – 2 miejsce (95%)

Wiktor Galiński i Mateusz Kaik – 3e (90%) wspólnie 3 miejsce

.

.

Olimpiada Języka Angielskiego

Karol Worobiej – 2e

Paulina Andrzejak – 3f

.

.

Olimpiada Języka Francuskiego

Joanna Kmiecik – g1c

.

.

 Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

matematyka

Jakub Wandelewski – 3b

.

.

Ogólnopolska Olimpiada Pedagogiczna

Mikołaj Wolanin

.

.

Olimpiada Przedsiębiorczości

Maksym Kędzierski – 3b

Jan Bartkowiak – 2f

.

.

Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania

Maksymilian Kuch – LAUREAT

I miejsce w Polsce

.

.

Olimpiada Statystyczna

Marcin Popławski – 2f

.

.

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Jan Bartkowiak – 2f

Maksymilian Skrzypczak – 3a

Maksymilian Kuch – 2f

.

.

Olimpiada Wiedzy Historycznej – Coptiosh

Mateusz Kaik – 3e

.

.

Olimpiada Wiedzy o Mediach

Eliza Hajdenrajch – 2a
Jakub Sochacki – 2a

.

.

Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka

Jakub Jezierski – 2f
Jakub Stelmach – 2e
Mateusz Kaik – 3e
Mikołaj Wolanin – 2e
Tomasz Jankowiak – 2e

.

.

Olimpiada Wiedzy o Prawie

Mateusz Kaik – 3e

Mikołaj Wolanin – 2e

Stanisław Brandt – 2a

.

.

Olimpiadzie Wiedzy o III Rzeczypospolitej – Coptiosh

Mateusz Kaik – 3e

.

.

Olimpiada Wiedzy o UE – Coptiosh

Mikołaj Wolanin – 2e
Jakub Stelmach – 2e
Tomasz Jankowiak – 2e
Marta Nijak – 3e
Mateusz Kaik – 3e

.

.

Olimpiada WOS

Mateusz Kaik

Mateusz Idziak

Kuba Jezierski

Antoni Kałuża

Jakub Kałuża

.

.

Olimpiada WOS Coptiosh

Mateusz Kaik – 3e

Tomasz Jankowiak – 2e

Michał Idziak – 2e

Mikołaj Wolanin – 2e

.

.

Olimpiada „Zwolnieni z Teorii”

17 miejsce w kraju

na 289 biorących udział szkół

.

 


.

.

Rok szkolny  2018/2019

.

Olimpiada Chemiczna

Anna Czombik – 3c – FINALISTKA

drugi wynik w Polsce w zadaniu doświadczalnym

.

.

Olimpiada Języka Niemieckiego

Maciej Jankowski- 2c – FINALISTA

Maja Kudłak- 3c – FINALISTKA

.

.

Ogólnopolska Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH – chemia

Justyna Hornik – FINALISTKA
Krystian Ruciński – FINALISTA
Dominika Szwacka – FINALISTKA
Jędrzej Wojciechowski – FINALISTA
.

.

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Dominika Zawiska – 2e – LAUREATKA 

(1 miejsce w Polsce)

Natasza Thiem – 3a – LAUREATKA 

(3 miejsce w Polsce)

Aleksandra Rykowska – 3e – FINALISTKA

.

..

Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania
Olaf Łozowski – 3f – FINALISTA
Jan Bartkowiak – 1f – FINALISTA

.

.

Olimpiada Statystyczna

Marcin Popławski – 1f – FINALISTA

 do drugiej części zmagań awansował z 14 wynikiem w Polsce

.

.

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Jan Papież – 3f – LAUREAT

Olaf Łozowski – 3f – FINALISTA

.

.

Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej

Mikołaj Piekutowski – 2a – FINALISTA

.

.

.

Olimpiada Wiedzy o Prawie

Wiktor Marcinkowski – 3a – LAUREAT

Bartosz Witczak – 1a – LAUREAT

Bartosz Dolata – 3e – LAUREAT

.

.

Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka

Jakub Jezierski – 1f – FINALISTA

.

.

Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie

Krzysztof Jajor – 3a – LAUREAT

Wiktor Marcinkowski – 3e – LAUREAT

Jakub Jezierski – 1f – LAUREAT

.

.

Olimpiada Wiedzy o III Rzeczypospolitej

Krzysztof Jajor – 3a – LAUREAT 

(10 miejsce w Polsce)

..

.

.

Olimpiada Wiedzy o UE COPTIOSH

Zuzanna Wojtkowska – LAUREATKA

(1 miejsce w Polsce)

Anna Szczęsna – LAUREATKA

(3 miejsce w Polsce)

Wiktor Marcinkowski – LAUREAT

Krzysztof Jajor – LAUREAT

Anna Łasecka – FINALISTKA

.

.

Olimpiada Wiedzy o UE „Gwiezdny Krąg”

Zuzanna Wojtkowska – 3a – LAUREATKA

Wiktor Marcinkowski – 3e – LAUREAT

 

.


.

.

Rok szkolny 2017/2018

.

.

Olimpiada Biologiczna

Anna Majchrzak – 3d – FINALISTKA

.

.

Olimpiada Chemiczna

Anna Czombik – 2c – FINALISTKA

(jedyna reprezentantka Wielkopolski)

.

.

Olimpiada Historyczna

Michał Kowalski – 3e – LAUREAT

Klaudia Szymańska – 3e – LAUREATKA

Mateusz Drewniak – 2a – FINALISTA

Wojciech Sławnikowski – 3f – FINALISTA

.

.

Olimpiada Języka Francuskiego

Barbara Braciszewska – 3e – LAUREATKA

najwyższy wynik w Wielkopolsce

3 miejsce w kraju

.

.

Olimpiada Języka Niemieckiego

Marcin Bursy – 3c – LAUREAT

.

.

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

Jan Naklicki – 3c – FINALISTA

.

.

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Karolina Mickiewicz – 2a – FINALISTKA

.

.

Olimpiada Medialna

Urszula Jakubowska – 3a – LAUREATKA

2 miejsce w Polsce (indeks na SWPS)

Stanisław Bryś – 3a – LAUREAT

(3 miejsce w Polsce)

Robert Szymański -3a – LAUREAT

(9 miejsce w Polsce)

 

.

.

Olimpiada Przedsiębiorczości

Olaf Łozowski – 2f – LAUREAT

.

.

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Olaf Łozowski – 2f – FINALISTA

.

.

Olimpiada Wiedzy Historycznej

Kacper Sobieralski – 2e – FINALISTA

.

.

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

Ksawery Dembiński – 3e – FINALISTA

.

.

Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

Stanisław Bryś – 3a – LAUREAT

(2 miejsce w Polsce)

.

.

Olimpiada Wiedzy o Mediach

Krzysztof Jajor – 2a –LAUREAT (5 miejsce w Polsce)

Natalia Marciniak – 3a – LAUREATKA

Jakub Błaszczyński – 3a – LAUREAT

Tobiasz Czerwiński – 3a – LAUREAT

.

.

Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka

Agnieszka Kuśmierz – 3e – FINALISTKA

(jako jedyna reprezentowała Wielkopolskę)

 

.

Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie

Witold Janas – 3e – FINALISTA

 

..

Olimpiada Wiedzy o UE COPTIOSH

Zuzanna Wojtkowska – 2a – LAUREATKA

Krzysztof Jajor – 2a – LAUREAT

Wiktor Marcinkowski – 2e – FINALISTA

(Wielkopolskę reprezentowało 5 uczniów)

.

.

Olimpiada Wiedzy o UE „Gwiezdny Krąg”             – zobacz –

Wiktor Marcinkowski – 2e – LAUREAT

Krzysztof Jajor – 2a – LAUREAT

Zuzanna Romanowska – 3e – LAUREATKA

 

.

.


 

.

Olimpijczycy 2016/2017

.

Olimpijczycy 2015/2016

.

Olimpijczycy 2014/2015

.

Olimpijczycy 2013/2014 SUKCES MIĘDZYNARODOWY

.

Olimpijczycy 2012/2013

.

Olimpijczycy 2011/2012

.

Olimpijczycy 2010/2011

.

.


.

ABSOLWENT 1349 IB SCHOOL W II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W POZNANIU
MEDALISTĄ MIĘDZYNARODOWEJ OLIMPIADY FIZYCZNEJ 2015

Absolwent IB Adam Krasuski otrzymał ZŁOTY MEDAL w 45. Miedzynarodowej Olimpiadzie Fizycznej w Astanie w Kazachstanie.

.

W zadaniu doświadczalnym zdobył drugą ilość punktów na świecie.

.

Ostateczny wynik jest drugim w Unii Europejskiej i trzydziestym na świecie.

.

Adam zajął III miejsce w 63. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Fizycznej i otrzymał wyróznienie za rozwiązanie zadania doświadczalnego. Zajął także drugie miejsce w polsko-ukrainskim konkursie fizycznym „Lwiątko„.

Gratulujemy i dziękujemy również profesorom: Markowi Ludwiczakowi, Ryszardowi Wojneckiemu oraz Damianowi Mikulskiemu, to m.in. ich zaangażowanie umożliwiło osiągnięcie tego sukcesu!

.

.

http://www.codziennypoznan.pl/mlody-geniusz-odwiedzil-magistrat,14415,9,akt.html#.VHDreDSG_vk

http://www.fizyka.amu.edu.pl/dla-szko/dla-szko/olimpiada-fizyczna-lxii

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/1016129,olimpijczycyeuforia-na-sniezce,id,t.html

.

Olimpiady – galeria »