Aktualności

 

  .

.

.

.

   

 

logo konkursu RPM

.

.

dobrze zaprojektowana szkola

logo-fundacja czerneckiego

.

l2

,

akcja_edukacyjna_oficjalna-grafika

.

szacun-logo

Olimpiady

.

.

TERMINARZ POSZCZEGÓLNYCH ETAPÓW OLIMPIAD W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

.

TERMINARZ OLIMPIAD INTERDYSCYPLINARNYCH, Z PRZEDMIOTÓW DODATKOWYCH I INNYCH W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

.

(dane ze strony men.gov.pl)

.


.

DO ETAPÓW OKRĘGOWYCH OLIMPIAD AWANSOWALI:

.

.

Olimpiada Biologiczna

Paweł Dominiak – 3c

Aleksandra Klincewicz – 2c

Dominika Nowak – 1d

Krystian Ruciński – 3d

.

.

Olimpiada Wiedzy o III RP

Zuzanna Wojtkowska – 3a

Krzysztof Jajor – 3a

Marta Nijak – 2e

.

.

Olimpiada Wiedzy o Prawie

Wiktor Marcinkowski – 3a

Bartosz Witczak – 1a

Marta Nijak – 2e

Bartosz Dolata – 3e

.

.

 

.

.

.




.

.

Rok szkolny 2017/2018

.

.

Olimpiada Biologiczna

Anna Majchrzak – 3d – FINALISTKA

Adam Dudek – 3c
Paweł Dominiak – 2c

Marcin Pyrek -3c
.

.

Olimpiada Chemiczna

Anna Czombik – 2c – FINALISTKA

(jedyna reprezentantka Wielkopolski)

.

.

Olimpiada Historyczna

Michał Kowalski – 3e – LAUREAT

Klaudia Szymańska – 3e – LAUREATKA

Mateusz Drewniak – 2a – FINALISTA

Wojciech Sławnikowski – 3f – FINALISTA

.

.

Olimpiada Języka Francuskiego

Barbara Braciszewska – 3e – LAUREATKA

najwyższy wynik w Wielkopolsce

3 miejsce w kraju

.

.

Olimpiada Języka Niemieckiego

Marcin Bursy – 3c – LAUREAT

.

.

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

Jan Naklicki – 3c – FINALISTA

.

.

Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Karolina Mickiewicz – 2a – FINALISTKA

.

.

Olimpiada Medialna

Urszula Jakubowska – 3a – LAUREATKA

2 miejsce w Polsce (indeks na SWPS)

Stanisław Bryś – 3a – LAUREAT

(3 miejsce w Polsce)

Robert Szymański -3a – LAUREAT

(9 miejsce w Polsce)

 

.

.

Olimpiada Przedsiębiorczości

Olaf Łozowski – 2f – LAUREAT

.

.

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Olaf Łozowski – 2f – FINALISTA

.

.

Olimpiada Wiedzy Historycznej

Kacper Sobieralski – 2e – FINALISTA

.

.

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

Ksawery Dembiński – 3e – FINALISTA

.

.

Olimpiada Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

Stanisław Bryś – 3a – LAUREAT

(2 miejsce w Polsce)

.

.

Olimpiada Wiedzy o III RP

Witold Janas – 3e

.

.

Olimpiada Wiedzy o Mediach

Krzysztof Jajor – 2a –LAUREAT (5 miejsce w Polsce)

Natalia Marciniak – 3a – LAUREATKA

Jakub Błaszczyński – 3a – LAUREAT

Tobiasz Czerwiński – 3a – LAUREAT

Stanisław Bryś – 3a

Stanisław Kostaszuk – 3a

Gabriela Krawczyk – 1a

Dominik Łączak – 1a

 

.

.

Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka

Agnieszka Kuśmierz – 3e – FINALISTKA

(jako jedyna reprezentowała Wielkopolskę)

.

.

Olimpiada Wiedzy o Solidarności

Julia Orłowska – 2a

(Wielkopolskę reprezentują 3 osoby)

.

.

Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie

Witold Janas – 3e – FINALISTA

Wiktor Marcinkowski – 2e

Mikołaj Kobryński – 3e

(Wielkopolskę reprezentowało 6 uczniów)

.

.

Olimpiada Wiedzy o UE COPTIOSH

Zuzanna Wojtkowska – 2a – LAUREATKA

Krzysztof Jajor – 2a – LAUREAT

Wiktor Marcinkowski – 2e – FINALISTA

(Wielkopolskę reprezentowało 5 uczniów)

.

.

Olimpiada Wiedzy o UE „Gwiezdny Krąg”             – zobacz –

Wiktor Marcinkowski – 2e – LAUREAT

Krzysztof Jajor – 2a – LAUREAT

Zuzanna Romanowska – 3e – LAUREATKA

 

.

.


 

.

Olimpijczycy 2016/2017

.

Olimpijczycy 2015/2016

.

Olimpijczycy 2014/2015

.

Olimpijczycy 2013/2014 SUKCES MIĘDZYNARODOWY

.

Olimpijczycy 2012/2013

.

Olimpijczycy 2011/2012

.

Olimpijczycy 2010/2011

.

.


.

ABSOLWENT 1349 IB SCHOOL W II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W POZNANIU
MEDALISTĄ MIĘDZYNARODOWEJ OLIMPIADY FIZYCZNEJ 2015

Absolwent IB Adam Krasuski otrzymał ZŁOTY MEDAL w 45. Miedzynarodowej Olimpiadzie Fizycznej w Astanie w Kazachstanie.

.

W zadaniu doświadczalnym zdobył drugą ilość punktów na świecie.

.

Ostateczny wynik jest drugim w Unii Europejskiej i trzydziestym na świecie.

.

Adam zajął III miejsce w 63. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Fizycznej i otrzymał wyróznienie za rozwiązanie zadania doświadczalnego. Zajął także drugie miejsce w polsko-ukrainskim konkursie fizycznym „Lwiątko„.

Gratulujemy i dziękujemy również profesorom: Markowi Ludwiczakowi, Ryszardowi Wojneckiemu oraz Damianowi Mikulskiemu, to m.in. ich zaangażowanie umożliwiło osiągnięcie tego sukcesu!

.

.

http://www.codziennypoznan.pl/mlody-geniusz-odwiedzil-magistrat,14415,9,akt.html#.VHDreDSG_vk

http://www.fizyka.amu.edu.pl/dla-szko/dla-szko/olimpiada-fizyczna-lxii

http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/1016129,olimpijczycyeuforia-na-sniezce,id,t.html

.

Olimpiady – galeria »