Aktualności

 

  .

 

.

.

.

.

 

 

.

,

.

.

dobrze zaprojektowana szkola

logo-fundacja czerneckiego

.

.

.

dobrze zaprojektowana szkola

.

l2

,

akcja_edukacyjna_oficjalna-grafika

.

szacun-logo

XXIV Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Prawie – eliminacje

26.02.2022r. odbyły się w naszej szkole eliminacje okręgowe XXIV Olimpiady Wiedzy o Prawie.

Miło nam poinformować, że do finału Olimpiady zgłoszono Jakuba Fortunę – ucznia II LO.

.

Do 11 marca br. Komitet Główny Olimpiady ogłosi listę uczestników zakwalifikowanych do eliminacji centralnych.

.

Gratulujemy.  Życzymy pozytywnej kwalifikacji i dalszych sukcesów.

.

Celem Ogólnopolskiej Olimpiady o Prawie jest podniesienie świadomości prawnej dzieci i młodzieży, kształtowanie postaw szacunku dla prawa oraz propagowanie kultury prawnej.

.

https://olimpiadaprawa.pl

.

Zaprzysiężenie ZSU

W czwartek, 17 lutego 2022 r. miało miejsce zaprzysiężenie świeżo wybranego Zarządu Samorządu Uczniowskiego oraz pożegnanie członków poprzedniej kadencji. Podczas niezwykle przejmującej uroczystości przemówienia wygłosiły: pani dyrektor Małgorzata Dembska, opiekun Samorządu Uczniowskiego pani profesor Olga Wyspiańska, ustępująca przewodnicząca ZSU Julia Oleszyńska oraz obejmująca tę zaszczytną funkcję Julia Sokólska.

Oprócz słów uznania, gorących podziękowań i łez wzruszenia, mogliśmy jeszcze raz obejrzeć niektóre pamiętne chwile, dzięki filmikowi podsumowującemu dobiegającą końca kadencję samorządu. Nowo zaprzysiężony samorząd czuje się zmotywowany, żeby tak jak ich poprzednicy, godnie reprezentować szkołę i działać w interesie społeczności Dwójki.

.

Zarządzenie nr 2/2022

Nagrodzeni uczniowie

.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymał Jakub Szczapa.

.

Stypendium Ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania za wybitne osiągnięcia otrzymało 5 uczniów:

Jan Bartkowiak, Antoni Kałuża, Krzysztof Sierocki, Natalia Siwek, Mikołaj Wolanin

.

21 uczniów naszej szkoły otrzymało Nagrodę Miasta Poznania za szczególne osiągnięcia dla uczniów poznańskich szkół:

Mateusz Bałuta, Helena  Czapczyk, Jakub  Fortuna, Marcin Grylik, Tomasz Jankowiak, Antoni Kałuża, Aleksandra  Liszka. Antoni Michalak, Dominika  Nowak, Krzysztof Olachowski, Julia  Oleszyńska, Wojciech Owecki, Hubert Pyskło, Krzysztof Sierocki, Natalia Siwek, Jakub Stelmach, Julia Szmil, Marcin  Szudrowicz, Arkadiusz Wargacki, Oskar Weber, Mikołaj Wolanin

 

Serdecznie gratulujemy!