Aktualności

 

  .

.

.

 

.

.

   

 

logo konkursu RPM

.

.

.

dobrze zaprojektowana szkola

logo-fundacja czerneckiego

.

l2

,

akcja_edukacyjna_oficjalna-grafika

.

szacun-logo

POZMUN

.

POZMUN 2019

.

 

 


.

.

Konferencja Poznań Model United Nations to inicjatywa mająca na celu pobudzanie u młodzieży świadomości o szerokiej gamie zagadnień geopolitycznych oraz o relacjach międzynarodowych. Organizuje ją grono uczniów pod przewodnictwem Kacpra KrykJulii Sokołowskiej (klasa 3F). POZMUN 2019 to już trzecia edycja wydarzenia, która w sumie zgromadzi ponad 300 delegatów, wolontariuszy oraz organizatorów. Odwiedzą ją uczestnicy z 17 krajów z całego świata.

.

Uczestnicy wydarzenia przez 3 dni (11-13 stycznia) będą̨ brać udział w symulacji obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych, debatując w języku angielskim o sprawach wagi globalnej w kilkunastu wybranych komitetach, jak na przykład w Radzie Bezpieczeństwa czy Światowej Organizacji Zdrowia, poznając dyplomację oraz demokrację w praktyce.

.

Organizatorzy tegorocznej edycji dołożyli wszelkich starań, aby zarówno struktura, jak i schemat działania tych spotkań jak najwierniej oddawały faktyczne zgromadzenia organów ONZ. Wydarzenie po raz kolejny zgromadzi w stolicy Wielkopolski kilkuset młodych ludzi chętnych dyskutować o światowych problemach.

.

Wymagające tematy debat nie tylko skłaniają̨ młodzież̇ do aktywnych rozważań o bieżących wydarzeń, ale również rozwijają̨ umiejętności krytycznego myślenia, pracy zespołowej oraz argumentacji – celem POZMUNa jest pokazanie, że rozmawianie o globalnych problemach XXI wieku może być nie tylko pożyteczne, ale też ciekawe.

.

POZMUN 2019

.

DP

.


.

W dniach 8-10 lutego 2018 roku odbyła się konferencja POZMUN 2018. W obradach wzięło udział 192 delegatów. Zorganizowano 8 komisji w których obrady prowadziło 16 chairów w tym 8 z naszej szkoły. Organizatorami edycji 2018 byli: M.Grabias, A.Wiktor, J.Cyrsoń, K.Kryk, A.Szukała, M.Bielecki I. Łowczyk. Konferencja została oceniona na platformie porównawczej bardzo wysoko 4,51/5, jest to wynik podobny jak w roku ubiegłym.
.
POZMUN 2018

.


.

POZMUN 2017

.

Konferencja Poznan Model United Nations 2017 (w skrócie: POZMUN) odbyła się w dniach 12-14.01.2017 na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Konferencja przewidziana była na 120 uczestników – delegatów, którzy przyjechali z różnych stron Polski (głównie Szczecin, Warszawa, Łódź) i świata – gościliśmy między innymi delegata z Indonezji. Uczestnicy debatowali w pięciu komitetach: Rada Bezpieczeństwa, Rada Gospodarcza i Społeczna, Rada Praw Człowieka, Światowa Organizacja Zdrowia, Komisja Polityczna i Bezpieczeństwa oraz na Zgromadzeniu Ogólnym. Rolę moderatorów w każdym komitecie przejęli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu, którzy byli organizatorami całej konferencji. Ścisły Komitet Organizacyjny składał się z sześciu osób, a należeli do niego: Julia Cyrson, Adam Wiktor, Anna Szukała, Michalina Grabias, Igor Łowczyk, Marcin Bielicki. Konferencja rozpoczęła się Ceremonią Otwarcia, na której występowali znamienici goście: pani premier Hanna Suchocka, która wygłosiła wykład inauguracyjny, pani Renata Jocz – Kierownik Oddziału Organizacji Szkot i Placówek Oświatowych Miasta Poznania, pan profesor Tomasz Nieborak, przedstawiciel Wydziału Prawa i Administracji. Konferencja została odebrana bardzo pozytywnie przez gości i uczestników: naszym największym atutem była zdecydowanie organizacja logistyczna. Na platformie mymun.net, która zbiera większość najważniejszych konferencji tego typu, otrzymaliśmy bardzo wysokie noty – nasza konferencja była najlepszą konferencją europejską i drugą najlepszą konferencją na świecie kiedykolwiek zorganizowaną ze wszystkich zarejestrowanych na tej platformie. Uczestnikom konferencji bardzo spodobał się Poznań i województwo wielkopolskie – dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w naszym regionie. Wielu z nich zapowiedziało przyjazd do naszego regionu na studia. Województwo promowaliśmy między innymi przez eksponowanie logotypu Samorządu Województwa Wielkopolskiego i Marszałka Województwa Wielkopolskiego na stronie internetowej, banerach, ulotkach, identyfikatorach. W salach Zgromadzenia Ogólnego eksponowany był do tego roll-up Samorządu. O wsparciu ze strony województwa wspominaliśmy szczególnie podczas Ceremonii Otwarcia i Ceremonii Zakończenia. Panuje powszechna opinia, że nasza konferencja była bardzo dobrze zorganizowana i zdecydowanie przyczyniła się do promocji miasta Poznania i województwa wielkopolskiego. Wielu delegatów zapowiedziało chęć do uczestnictwa w przyszłorocznej konferencji (Poznan Model United Nations 2018), której organizację zaczniemy już niedługo. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że ideą międzynarodowości i zamiłowania do debat na tematy znaczenia globalnego zaszczepiliśmy w uczniach poznańskich liceów, którzy wyrazili chęć uczestnictwa w przyszłorocznej konferencji. Mamy zamiar zorganizować jeszcze większą konferencję i jeszcze bardziej promować nasz region.
………………………………………………………………………………………………………………………………………..                                                                                                                                     Komitet Organizacyjny

.

POZMUN 2017

.

.

.

POZMUN 2017 – galeria »