Aktualności

 

  .

.

.

 

.

.

   

 

logo konkursu RPM

.

.

.

dobrze zaprojektowana szkola

logo-fundacja czerneckiego

.

l2

,

akcja_edukacyjna_oficjalna-grafika

.

szacun-logo

Psycholog i doradca zawodowy

.

PSYCHOLOG SZKOLNY – Joanna Sadowska
.

joannasadowska@mail.com

.

poniedziałek  9:00 – 14:00

wtorek   9:00-13:00

środa  9:00 – 13:00

czwartek   9:00-14:00

piątek  9:00 – 13:00

 

 

PSYCHOLOG – DORADCA ZAWODOWY – Paulina Józefiak

paulina.m.jozefiak@gmail.com........

poniedziałek   8:30 – 13:30

wtorek   9:30 – 15:00

środa   8:30 – 14:30

czwartek   9:30 – 15:00

piątek   8:30 – 13:30

.

.

logo-psycholog2

logo-psycholog4

logo-psycholog5

..

..

bezpwyp

.

.

 

.

Jak skutecznie się uczyć? – minikursy:

.
– o mnemotechnikach,
– o efektywnym czytaniu,
– o planowaniu swojego sukcesu:

https://www.ore.edu.pl/uczen-zdolny/4272-mini-kursy-dla-ucznia-zdolnego

Artykuły z praktycznymi wskazówkami:
http://www.naharvard.pl/ucz-sie-efektywnie.html

 


logo-zdrowie

Ciekawa strona o zdrowiu i ekologii (kalkulator zdrowia; jak jeść świadomie; dowiedz się co jesz; co, ile i kiedy jeść; diety nie tylko odchudzające; ekologia; żywność ekologiczna; ruch to życie)

.

 


.

.

.

the-low-down

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

 

 

Psycholog i doradca zawodowy – galeria »

Wolontariat »

.

Szukają wolontariuszy…
.
.
Stowarzyszenie Lepszy Świat – korepetycje dla dzieci i młodzieży
Kontakt: 508383181
.
.

Misja Specjalna: List do żołnierza

.

W listopadzie odbyła się wysyłka listów i kartek świątecznych do polskich żołnierzy na misjach zagranicznych w Afganistanie i Kosowie. Żołnierze nie mają możliwości, by spędzić Święta w domu, w gronie najbliższych. Uczniowie naszej szkoły również włączyli się w tę akcję. Wyrazili w ten sposób wdzięczność za służbę i złożyli świąteczne życzenia.

Wszystkie listy zostały już przekazane do Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, skąd już niedługo polecą razem z dowódcą do baz Polskich Kontyngentów Wojskowych.

Dziękujemy za udział wszystkich i mamy nadzieję na przeprowadzenie akcji powtórnie za rok!

.
.

.

mis_logo_biale

Europejski Tydzień Autyzmu
.

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w pierwszym tygodniu grudnia. Celem tego szczególnego tygodnia, jest przede wszystkim dostarczenie rzetelnej wiedzy społeczeństwu na temat autyzmu, uwrażliwienie na potrzeby i problemy osób cierpiących na tą chorobę, a także poprawienie dostępu do świadczeń dla osób zmagających się z tym problemem. Autyzm jest zaburzeniem rozwoju związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem mózgu. Osoba, u której stwierdza się takie zaburzenie inaczej postrzega świat, ma problemy z komunikowaniem się i utrzymywaniem kontaktów społecznych. Często jest nierozumiana i nieakceptowana przez otoczenia.

W zajęciach prowadzonych przed kadrę Przedszkola Integracyjno-Terapeutycznego Miś uczestniczyła klasa 1f. Dziękujemy gościom za rzetelną wiedzę i praktyczne umiejętności.

.


.

.

Poznański Wolontariusz Roku
.

Z ogromną radością informujemy, że Agnieszka Rabiza, uczennica klasy 3f, została Poznańskim Wolontariuszem Roku w kategorii młodzieżowej! Nagrodę z rąk Prezydenta Miasta Poznania odbierze podczas uroczystej gali 15 grudnia.

.

.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
.

Trwa nabór wolontariuszy, którzy 15 stycznia wyjdą na ulice Poznania, żeby kwestować na rzecz WOŚP. W tym roku zbieramy na rzecz ratowania zdrowia i życia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Szczegółowe informacje u szkolnego doradcy zawodowego (paulina.m.jozefiak@gmail.com).

.


 

.

21 listopada razem ze szkolnym wolontariatem sprawiliśmy, że poniedziałek  nie był taki straszny! Tego dnia odbywał się Dzień Życzliwości, który nasza szkoła również zdecydowała się zorganizować. Już od rana dwójkowe korytarze i schody oklejone były motywującymi hasłami i myślami; każdy mógł skorzystać z „Czary Uśmiechu”, czyli wymianie między uczniami pozytywnych myśli i cytatów 🙂 Tego dnia każdy mógł poprawić sobie nastrój przy pomocy rozdawanych na przerwach cukierków z „życzliwościami”, ponadto był organizowany konkurs na „najbardziej kolorowe selfie”.

.

.


 

.

Pomimo listopadowego deszczu w Dwójce zawitało słońce i uśmiech! 🙂

W listopadzie nasza szkoła włączyła się w akcję fundacji „Mam marzenie” – zbieraliśmy pluszowe zabawki. W piątek 25 listopada (Dzień Pluszowego Misia) wolontariusze fundacji przekażą wszystkie zebrane maskotki dzieciom, które przebywają w szpitalach na oddziałach onkologicznych. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za aktywny udział w akcji!

.

.


.

Październik w Szkolnym Klubie Wolontariatu upłynął pod znakiem akcji „Kup pan szczotkę!” organizowanej przez poznańską Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Polegała ona na zbiórce szczoteczek i past do zębów, które fundacja przekaże dzieciom z krajów misyjnych. Najwięcej materiałów przekazały klasy 1a i 1e, dziękujemy!

.

.


 

.

logo

.

Wszystkich wolontariuszy oraz chętnych zapraszamy do udziału w zajęciach warsztatowych prowadzonych w ramach projektu „Wolontariat Szkolny Kołem się Toczy” przez przedstawicieli Stowarzyszenia CIM Horyzonty.

Zapisy u psychologa szkolnego.

.


.

ps-czytanie

.

Czytanie i zabawa z dziećmi to jedna z wielu form aktywność w szkolnym Klubie Wolontariatu. 25 listopada o godzinie 14 wyruszyliśmy z II LO do Szkoły Podstawowej nr 75. Głównym celem naszych zajęć (poza dobrą zabawą i mile spędzonym czasem) była promocja czytelnictwa, zdrowego stylu życia oraz idei wolontariatu wśród najmłodszych. Motywem przewodnim – „Rzepka” Juliana Tuwima.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w nasze działania!

.

Wspólne zabawy, czytanie, rysowanie i opowiadanie – było wesoło.

.

Kolejna wspólna zabawa wolontariuszy z przedszkolakami. Jak zwykle nadrzędną ideą była promocja zdrowego odżywiania i czytania książek. Tym razem tematem marchewka i zajączki.

.

.

Czekamy na kolejne spotkanie.

.


.

kartki-urodzinowe-e-kartka-na-urodziny-2546    Kartki dla Julki

.

Robimy kartki urodzinowe na ósme urodziny Julki Frącek – duża przerwa 23 i 24.02 (wtorek i środa) w gabinecie psychologa!

Kartki można też przynosić gotowe, wypisane do środy, do godziny 17.00.

.

.


 

.

logo-fundacjananiebiesko

.

Fundacja Na Niebiesko

.

Jeśli chcesz zrobić coś ważnego i wartościowego, zmienić świat na lepszy, postaw pierwszy krok w tym kierunku. Na początek pokoloruj na niebiesko codzienność jednego dziecka. Zostań wolontariuszem Fundacji Na Niebiesko. Dowiesz się, jak fascynujący może być świat autyzmu, poznasz nowatorskie metody pracy i zabawy, zdobędziesz doświadczenie, a przede wszystkim staniesz się Przyjacielem pewnej bardzo wyjątkowej osoby, która tylko czeka, żeby Cię poznać!

.

Fundacja Na Niebiesko zapewnia szkolenie z zakresu wiedzy o zaburzeniach ze spektrum autyzmu, uczy podejścia SEE THE POTENTIAL®, umożliwia ukończenie za darmo kursów z zakresu niedyrektywnych metod pracy, gwarantuje stałą opiekę terapeuty, feedback, oferuje ubezpieczenie NNW i ubezpieczenie zdrowotne oraz wystawia zaświadczenia o wolontariacie.

.

SZKOLENIE DLA WOLONTARIUSZY JUŻ 12 grudnia!  Zgłoszenia:           fundacja@naniebiesko.pl

.


 

.

ps-mpl

.

 

Już w grudniu organizujemy w II Liceum Ogólnokształcącym, równocześnie z setkami ludzi na całym świecie, Maraton Pisania Listów Amnesty International.

.

Kto może brać udział?

KAŻDY!

.

Kiedy?

Przyjdziemy do Was (uczniów Dwójki) w tygodniu między 7 a 11 grudnia na lekcje wychowawcze

Jednego dnia (wkrótce napiszemy którego) w trakcie wszystkich przerw oraz po południu (po lekcjach) będziemy pisać listy w auli szkoły.

Tego dnia (po południu) ZAPRASZAMY do naszej szkoły także osoby z ZEWNĄTRZ. Im nas więcej tym lepiej!

.

Po co?

Pomożecie w ten sposób osobom, które zostały potraktowane w niesprawiedliwy i niesłychanie okrutny sposób, niezgodny z obowiazującymi na całym świecie Prawami Człowieka. A te powinny przecież przysługiwać absolutnie każdemu!

Dla Was to niewielki wysiłek – jedna, dwie przerwy, godzina po lekcjach … im ten prosty gest może uratowac życie. Niedługo napiszemy Wam w czyjej sprawie będziemy pisać.

.

Do kogo?

Do władz, ustawodawców i więzień na całym świecie.

.

Jak?

Wkrótce wszystkiego się dowiecie 🙂

.

Już teraz zapewniamy, że listy można pisać po polsku (a także po francusku, angielsku i hiszpańsku), więc nie musicie przejmować się ewentualnym brakiem zdolności lingwistycznych 😉 Dostępne będą dla was także szablony wspomagające.

.

Mamy nadzieję, że przyłączycie się do akcji – do zobaczenia w grudniu!

.


 

 .

KONCERT_plakat2015

.

Zachęcamy do udziału! Akcję współtworzy nasz absolwent Wojtek Chudziński – liczy na Dwójkową społeczność 🙂

.


 

..

ps-poznanski wolontariusz roku

ps-logo-barwy wolontariatu

 

.

Trzymamy kciuki za wszystkich wolontariuszy zgłoszonych do konkursów: Barwy wolontariatu i Poznański Wolontariusz Roku 2015. Trudno odmierzyć ilość dobra. Porównywanie dobrych uczynków ze sobą też wydaje się bezcelowe. Dlatego też już dziś wszystkim wolontariuszom gratulujemy i dziękujemy za ich wrażliwość, serce oraz czas poświęcony innym.

.

Mamy wyniki!!!

Michalina Pohl została laureatką III miejsca w konkursie „Barwy Wolontariatu” – jej praca, zaangażowanie, bezinteresowność i pomysłowość doceniła kapituła konkursu.

.

Małgorzata Kaczmarek z klasy 2D otrzymała wyróżnienie w kategorii młodzieżowej w konkursie „Poznański Wolontariusz Roku” – edycja XVI – 2015.

.

Serdecznie gratulujemy!

.


ps-passion

– Masz czas? Potrafisz grać, śpiewać? Jesteś dobry z matematyki? Umiesz wytłumaczyć geografię?

Masz szansę podzielić się tym z innymi i poznać nowych ludzi! – wypełnij pustą kartkę i przypnij do tablicy przy portierni.

.

– Potrzebujesz kilku lekcji z angielskiego? Nie rozumiesz chemii? A może chciałbyś nauczyć się grać na pianinie, gitarze lub też chcesz spróbować programowania, jogi? Czuj sie zaproszony! – spisz numer, zadzwoń/skontaktuj się i umów z osobą! – my uczniowie II LO czekamy – szczegóły na tablicy przy portierni.

.

———————————————————————————

.

ps-wolontariusze

.

Ruszyła pierwsza akcja w ramach projektu. Koordynatorem jest Paulina Gartner z klasy IE.

PASSION EXCHANGE – już pierwszego dnia wzbudził zainteresowanie i entuzjazm. Cieszymy się i mamy nadzieję na ciąg dalszy …

.

Ideą wolontariatu będziemy dzielić się z dziećmi grupy szkolno-przedszkolnej – to drugie działanie w projekcie. Mamy nadzieję, że dzieląc się czasem i energią wspólnie pomnożymy zasoby dobra.

.


.

ps-pomoc

Chętnych do pracy z dziećmi i młodzieżą – pomoc w lekcjach i zabawa – ZAPRASZAMY!

.


 

 

.zoo

KOCHASZ ZWIERZĘTA? CHCESZ POMAGAĆ? – wolontariat w ZOO (Starym i Nowym) jest dla Ciebie!

.

W Starym ZOO jest dział akwarium i terrarium oraz działy: ssaki kopytne, małpy i drobne ssaki. Czas pracy zależy od wolontariusza. Dział Hodowlany pracuje od 6.45 do 14.45. Konieczna jest osobista rozmowa po uprzednim umówieniu się przez telefon lub e-mailem.

.

W Starym ZOO wolontariuszy przyjmuje Dział Dydaktyczny tel. 61 848 08 47; od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.30, e-mail: ddstarezoo@zoo.poznan.pl.

.

Polecamy – już tam działamy!

.


 

.

plakat          redemtoris missio - podaj mydło

.

Zbieraliśmy mydło w kostkach dla dzieci z Kamerunu

Dur brzuszny, cholera, czerwonka, ostre biegunki to tylko niektóre z chorób, na które zapadają mieszkańcy krajów tropikalnych. Bywa, że choroby te kończą się śmiercią. Co je łączy? Wszystkie należą do chorób brudnych rąk. Można ich łatwo uniknąć po prostu myjąc ręce. Niektórzy z mieszkańców naszego świata nigdy nie myli rąk. Naszym wolontariuszom pracujących w misyjnych przychodniach zdarza się uczyć tej czynności dorosłe już osoby. Aby dobre nawyki mogły trwać potrzebne jest mydło. W Kamerunie kostka mydła toaletowego kosztuje równowartość czterech złotych. Czasem tyle wynosi dzienny zarobek Kameruńczyka, jeśli oczywiście uda mu się znaleźć pracę.

.

Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel. W środę przekazaliśmy Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio Polska, która jest głównym organizatorem akcji, 120 kostek mydła. W sumie z Poznania zostanie wysłanych do Kamerunu prawie 7 ton mydła.

.


.

.

Wolontariat w Fundacji Na Niebiesko to praca z dziecmi ze spectrum autyzmu (poprzedzona szkoleniem i kilkoma zajeciami w asyscie doswiadczonych terapeutow) – zachecamy!

.


 

———————————————————————————————–

logo-psych

.

Grupa prawie 20 osób bierze udział w projekcie „Czy wolontariat to wariant dla Ciebie?” organizowanym przez Wielkopolską Radę Koordynacyjną Związek Organizacji Pozarządowych. Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Poznania. Jego celem jest animacja działań młodzieży oraz ich opiekunów w środowisku szkolnym prowadząca do rozwoju aktywności obywatelskiej w ramach wolontariatu.

Chętni do działania na rzecz innych mogą się jeszcze zapisać u psychologa szkolnego.

.


 

.

logo-fundacja-sw-mikolaja

Działasz na rzecz innych? Chcesz być liderem inspirującym innych, by zmieniać otoczenie na lepsze? Angażujesz się w różne projekty w szkole i poza nią? A może masz ambicje polityczne? Bliskie są Ci wartości chrześcijańskie? Chcesz brać czynny udział w życiu społecznym, publicznym?

Jeśli na większość powyższych pytań odpowiedź brzmiała: TAK, to Akademia jest miejscem dla Ciebie!

.

.


 

.

.

LH final logotype playstop

„Local Heroes“ – konkurs organizowany przez wolontariuszy PNWM!

.

Nasza drużyna zajęła IV miejsce!!!

.

„Local Heroes” jest internetowym konkursem organizowanym przez wolontariuszy PNWM dla młodzieży z Polski i Niemiec w wieku 16-26 lat mającym na celu zainspirowanie ich do bycia aktywnymi członkami swoich lokalnych społeczności. Uczestnicy projektu dowiedzą się o tym, że działalność społeczna może przynieść im korzyści oraz świetną zabawę. Dzięki metodzie „nauczanie poprzez praktykę” uczestnicy będą mogli zdobyć kluczowe kompetencje, które przydadzą się w poszukiwaniu przyszłej pracy. W ramach konkursu przewidziana jest również faza szkoleniowa, podczas której uczestnicy nauczą się więcej na temat wolontariatu i tego co mogą zrobić dla swoich społeczności.

Celem konkursu jest realizacja projektu społecznego zorganizowanego przez trzyosobowe grupy młodzieży w ich najbliższym otoczeniu. ..

.

.


 

.

PoMoc »

.

.

.

.

.

.

logo-poradnia

.

.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 1 – ul. Słowackiego 54/56, 60-521 Poznań

tel. 61 6397665

www.ppp1.poznan.pl

Zachęcamy do korzystania z bezpłatnej oferty poradni w zakresie diagnostyki i terapii.

.

.


.

.

Lista ośrodków świadczących pomoc psychologiczną i nie tylko – w województwie wielkopolskim

.

.


.

logo-tel

.800100100-logo

 

.


.

.


.

ps-Poznan_19marca

.


.

ps-12

.

W sytuacji przemocy – NIEBIESKA LINIA

.


ps-11.

.

Mediacje, poradnictwo pedagogiczne, psychologiczne i prawne, terapia, szkolenia

.


.

BEZPŁATNA POMOC W ZAKRESIE:

.

* problemu używania substancji psychoaktywnych:

– Terapię indywidualną dla młodych osób u których diagnozujemy uzależnienie

– Grupę warsztatowo-terapeutyczną dla osób w wieku 13-18 lat (nadużywanie i uzależnienie od substancji/czynności)

– Program wczesnej interwencji „FreD goes net” – program profilaktyczny dla osób w wieku 13-24 lat, eksperymentujących z używkami (bez diagnozy uzależnienia)

.

* problemu uzależnień behawioralnych:

– Terapię indywidualną dla młodych osób u których diagnozujemy uzależnienie

– Grupę warsztatowo-terapeutyczną dla osób w wieku 13-18 lat (nadużywanie i uzależnienie od substancji/czynności)

 .

Cały czas trwa nabór do funkcjonującej już MŁODZIEŻOWEJ GRUPY WARSZTATOWO – TERAPEUTYCZNEJ dla osób w wieku 13-18 lat, uzależnionych lub zagrożonych uzależnieniem od alkoholu, nikotyny, narkotyków, telefonu, Internetu, komputera itd.

.

.


.

RwP_rodzic1……….RwP_rodzic2

.


.

 

.

Stypendia »


.
———————————————————————————————–

.
.
WYSZUKIWARKA STYPENDIÓW:
hd_moje_styp2
.
———————————————————————————————–

.

.

———————————————————————————————–
.


.
———————————————————————————————–

.

logo-talenty-stypendium
.
———————————————————————————————–
.
.


———————————————————————————————–
.

.
———————————————————————————————–

.

.

———————————————————————————————–

.
.

Realizowane projekty »

.

.

 

logo

.

 

 

.

Uczniowie klasy 1a mieli okazję uczestniczyć w warsztatach organizowanych w ramach projektu „5 zmysłów. Tabu”. Projekt miał dwa etapy: w pierwszym uczniowie zapoznawali się z tematyką niepełnosprawności – nosząc okulary ograniczające widoczność przekonali się, jakie przeszkody w codziennym życiu napotyka osoba niewidząca, mieli też okazję zadawania pytań i, dzięki temu, przełamania istniejącego tabu. W drugim etapie poznali specyfikę pracy w radiu – odwiedzili studio i przygotowywali własny materiał.
Zajęcia przeprowadził niewidomy dziennikarz Radia Merkury – p. Jerzy Łączny. Panu Jerzemu oraz koordynatorom projektu serdecznie dziękujemy za możliwość zdobycia tych doświadczeń.

.

.


 

.

czyta-my

.

We wrześniu i październiku br. wolontariusze z „Dwójki” wezmą udział w projekcie pozytywnie zaopiniowanym przez jury konkursu „Współdziałanie w kulturze” organizowanego przez Centrum Praktyk Edukacyjnych przy poznańskim Centrum Kultury Zamek. Celem konkursu było propagowanie współdziałania pomiędzy podmiotami reprezentującymi sferę kultury i sferę edukacji przez zaproponowanie działania z zakresu edukacji i animacji kulturowej.

.

Projekt “Czyta-my” dedykowany jest dzieciom w wieku przedszkolnym oraz uczniom szkoły ponadgimnazjalnej, jego  kolejne etapy będą miały miejsce na terenie dzielnicy Łazarz w Poznaniu.  

.

Celem projektu jest przygotowanie grupy wolontariuszy – uczniów liceum ogólnokształcącego do pełnienia roli animatorów kultury i podniesienie ich kompetencji w zakresie edukacji – zarówno teoretycznie, jak i praktycznie. W ramach projektu wezmą oni udział w czterech warsztatach przygotowawczych poświęconych zagadnieniom pedagogiki przedszkolnej, dramy i pracy z ciałem oraz ilustrowanej książce dla dzieci. Otrzymując w ten sposób odpowiednie narzędzia stworzą scenariusze własnych artystycznych warsztatów z książką, które zrealizują z dziećmi w wieku 3-6 lat w łazarskim Przedszkolu nr 51, a następnie w Salezjańskim Centrum Młodzieżowym.  Udział w projekcie jest bezpłatny.

.

Celem projektu jest  promowanie czytelnictwa poprzez wskazanie na książki wartościowe zarówno literacko, jak i plastycznie, wzbogacenie oferty edukacyjnej placówek uczestniczących w projekcie, a także nawiązanie międzypokoleniowej współpracy w obszarze kultury i edukacji.

.

Miejsca realizacji projektu:

.

II Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu

Osiedlowy Klub Krąg

Biblioteka Domu Bajek

Przedszkole nr 51 w Poznaniu

Salezjańskie Centrum Młodzieżowe

.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura”.

 

.


 

ROK 2015/2016


 

.

logo-otk

.

 

.

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery uczniowie II LO mogli wziąć udział w:

– grze szkolnej „Schodami II LO”,

– seminariach i warsztatach prowadzonych przez Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży, Poznański Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości, Akademickie Centrum Informacyjne, trenerów: Jakuba Domagalskiego i Błażeja Wrzesińskiego, Dział Marketingu i Karier AWF oraz Fabrykę Młodych Profesjonalistów,

– szkolnych targach poznańskich uczelni wyższych – prezentowały się: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Uniwersytet Medyczny.

.

Przydatne linki:

Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży

Poznański Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości

Akademickie Centrum Informacyjne

Fabryka Młodych Profesjonalistów

.


 

.

logo-psych1

.

 

„Otwórz sie na zdrowe perspektywy” to projekt, który realizujemy we współpracy z Instytutem Psychologii i Psychoterapii Proaktywnej proPORT oraz Samorządem Województwa Wielkopolskiego.

Głównym założeniem projektu jest zaangażowanie uczniów w realizację nietypowej akcji społecznej wzorowanej na norweskiej inicjatywe BLIK OPENER. Celem podejmowanych działań jest promocja zdrowia psychicznego i profilaktyki poprzez:

– upowszechnianie wiedzy na temat zdrowia psychicznego,

– kształtowanie zachowań i stylów życia korzystnych dla zdrowia psychicznego,

– rozwijanie umiejetności radzenia sobie w sytuacjach zagrażających zdrowiu psychicznemu oraz zapobieganie zaburzeniom psychicznym,

– przeprowadzenie działań informacyjno-edukacyjnych, sprzyjających postawom zrozumienia i akceptacji oraz przeciwdziałaniu dyskryminacji wobec osób dotkniętych zaburzeniami psychicznymi.

.

Konferencja naukowa inaugurująca projekt odbyła się w Collegium Da Vinci. Poszczególne wykłady dotyczyły zdrowia psychicznego i strategii na jego utrzymanie oraz społecznych wyobrażeń, przekonań dotyczących osób z zaburzeniami psychicznymi. W konferencji wzięła udział klasa 1F.

.

.

W ramach projektu do biblioteki szkolnej przekazany został pokaźny zbiór bardzo interesujących książek z zakresu psychologii – zachęcamy do korzystania, w ofercie m.in:

.

.

13 listopada – Jesteśmy już po pierwszych warsztatach kreatywnych. Było intensywnie, twórczo i z dobrą energią.

.

.

18 stycznia – konferencja szkolna

.

ps-film……….ps-film

 

.


 

.

logo-kampania_baner_700

.

Miłość, jako argument za zdrowym stylem życia nastolatków?

Razem z blisko 30% szkół ponadgimnazjalnych na terenie całego kraju realizujemy projekt edukacyjny pt. „ARS, czyli jak dbać o miłość?”, opracowany przez dr Krzysztofa Wojcieszka, w ramach projektu KIK/68 „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”, współfinansowany z funduszy Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

.

Program „ARS, czyli jak dbać o miłość?” jest unikatowym program edukacyjnym w skali całego kraju, nie tylko ze względu na to, że jest pierwszym tak kompleksowym narzędziem skierowanym do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Jego zasadniczym celem jest wyposażenie uczestników w wiedzę i umiejętności zmniejszające ryzyko utraty życia i zdrowia ich samych i ich potomków, zwłaszcza spowodowane używaniem substancji psychoaktywnych m.in. takich jak alkohol, papierosy czy narkotyki, ale jego wyjątkowość obrazuje już sam tytuł – ARS po łacinie oznacza sztukę.

.

Skąd pomysł by sztukę dbania o miłość zestawić w kontekście działań o charakterze profilaktycznym?

.

Jak pokazują badania, na których oparł się autor programu dr Krzysztof Wojcieszek, wbrew powszechnej opinii, niezależnie od płci i wieku na szczycie hierarchii wartości młodzież sytuuje: bezpieczeństwo rodziny, dojrzałą miłość, wolność, mądrość i szczęście. O miłość trzeba zadbać, a to wymaga „sztuki” wypracowania pewnych umiejętności, w tym zwłaszcza dojrzałego i bezpiecznego stylu życia.

.

Szczegóły dla młodzieży: http://e-stawiamnazdrowie.pl/ i rodziców/nauczycieli:  http://zdrowiewciazy.pl/

.


 

.

.

logo-akceptacja

W marcu 2015 realizowaliśmy projekt LEKCJA AKCEPTACJI. Wzięły w nim udział uczniowie klas pierwszych i drugich. Podczas lekcji wychowawczych prowadzonych przez wolontariuszy z FUNDACJI NA NIEBIESKO poznawaliśmy zagadnienia związane z coraz częściej ostatnio diagnozowanym spektrum autyzmu.

.

W wyniku współpracy z Fundacją powstał film, w którym wystąpili m. in. nasi uczniowie   – ROZKRZYCZ AUTYZM – 

.


 

Warto wziąć udział »

.

ADAMED SmartUP

.

ADAMED SmartUP jest programem naukowo-edukacyjnym skierowanym do uzdolnionej młodzieży w wieku 15-19 lat. Głównym jego celem jest popularyzacja nauk ścisłych i przyrodniczych. Rejestracja do 3. edycji ruszyła pierwszego dnia roku szkolnego na www.adamedsmartup.pl. Proces rekrutacyjny rozpoczyna się grą internetową, tzw. naukowym survivalem. Ci, którzy poradzą sobie z nią najlepiej, zostaną poproszeni o przysłanie swoich aplikacji oraz zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne z Radą Naukową Programu.
Pozwoli to wyłonić 50-ciu uczestników innowacyjnego obozu naukowego, podczas którego młodzież przez dwa tygodnie w podziale na cztery grupy tematyczne szkolić się będzie pod okiem wybitnych ekspertów z Polski i z zagranicy. Nagrodą główną jest jednak coś znacznie cenniejszego niż kolejny dyplom czy puchar. Dziesięcioro laureatów objętych zostaje 10-miesięcznym cyklem indywidualnych konsultacji edukacyjnych, w ramach którego otrzymuje między innymi pomoc w procesach rekrutacyjnych na najlepsze uczelnie, weźmie udział w warsztatach, kursach językowych i zajęciach przedmiotowych. Ci, którzy wykażą się największym potencjałem i zaangażowaniem zawalczą o stypendium naukowe.

Chcesz wyjechać do USA? Spędzić rok szkolny w amerykańskiej szkole średniej? Poznać kulturę amerykańską i nauczyć się języka angielskiego? FLEX Program jest właśnie dla Ciebie!
Aplikuj do 18 października pod adresem: ais.americancouncils.org/flex

.


.

sm_logo_white

Oferta warsztatów psychologicznych dla młodzieży
Uniwersytet SWPS Strefa Młodzieży

.


 

Doradztwo zawodowe »

.

Strony pomocne podczas poszukiwania swojej drogi:
.
https://www.kierunekrozwoju.pl/
http://traugutt.net/lo/temperament/kwestionariusz.php
https://www.16personalities.com/pl
.
Dodatkowo: strony uczelni, zwłaszcza programy studiów – rozpiska przedmiotów – i progi punktowe! Niezawodny link: www.google.pl 😉
Progi z poznańskich uczelni wyższych Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży udostępnił pod adresem: http://www.cdzdm.pl/PL-H154/studia-w-poznaniu.html

.

.

.

26 kwietnia bieżącego roku odbył się kolejny Dzień Przedsiębiorczości! Jest to ogólnopolska inicjatywa, organizowana przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, w której nasza szkoła bierze udział już 14 raz, czyli od pierwszej edycji. Wzięli w niej udział uczniowie ze wszystkich klas pierwszych, odbywając jednodniowe praktyki w miejscach, które umożliwiły im:

  • zweryfikowanie swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
  • pozyskanie informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
  • doświadczenie związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
  • zapoznanie się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Nasi uczniowie odwiedzili aż 124 placówki, w tym m.in.: szpitale, kancelarie prawne, szkoły, sądy, lokalne przedsiębiorstwa i międzynarodowe korporacje.

Ważnym elementem każdego Dnia Przedsiębiorczości są prezentacje-sprawozdania w klasach, dzięki którym uczniowie mogą zobaczyć, gdzie praktyki odbyli ich koledzy i koleżanki oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat możliwości edukacyjno-zawodowych.

.

.


.
Krótki film o tym, jak przygotować się na najbardziej popularne i często najmniej wygodne pytania na rozmowie rekrutacyjnej.
http://tvn24bis.pl/tech-moto,80/praca-pytania-na-rozmowie-kwalifikacyjnej,644712.html

.

.

Artykuł o cechach, których szukają pracodawcy. Warto zastanowić się, jak już teraz je w sobie rozwijać.
http://charaktery.eu/artykul/id-5-umiejetnosci-idealnego-pracownika

.

.


.

..

PROGRAM MENTORINGOWY dla kandydatów na uczelnie w USA

.


.

Nie jesteś zadowolony z Twoich dotychczasowych wyborów edukacyjno-zawodowych?
Nie wiesz jaki kierunek studiów wybrać?
Chcesz określić swoje skłonności zawodowe, swój potencjał?
Chcesz zbadać czy Twój wybór jest słuszny?
Szukasz informacji o ofercie edukacyjnej, rynku pracy, zawodach przyszłości?
.
ps-logo-cdm

.

———————————————————————————————–

.

 

Maturzysto!
Nie podejmiemy decyzji za Ciebie, ale możemy Ci pomóc: przedstawić wszystkie możliwe opcje kształcenia, doradzić właściwe rozwiązania i przeprowadzić przez procedury rekrutacyjne.

ps-logo-ACI.


.

 

.

.

 

.

.

.

Kółko psychologiczne »


Terminy spotkań: wtorki g. 15.00, środy g. 15.45.

.


 

.