Aktualności

 

  .

 

.

.

.

.

 

 

.

,

.

.

dobrze zaprojektowana szkola

logo-fundacja czerneckiego

.

.

.

dobrze zaprojektowana szkola

.

l2

,

akcja_edukacyjna_oficjalna-grafika

.

szacun-logo

Wolontariat

.

Zapraszamy na spotkania Szkolnego Klubu Wolontariusza w każdą środę na dużej przerwie do sali 29.

.


.

W naszym LO, pomimo wszelkich przeciwności, prężnie działa Koło Wolontariatu, przypominając o tym, że warto otwierać się na innych i pamiętać o tych, którzy potrzebują wsparcia.

.

W minionym semestrze zorganizowali między innymi (!) zbiórkę karmy i koców dla schroniska dla zwierząt, zbiórkę ubrań i żywności dla migrantów (przy współpracy z PCK) i przygotowali paczki świąteczne dla podopiecznych stowarzyszenia Flandria.

.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie <3

.

.


.

Każde przedsięwzięcie, które wnosi w życie uśmiech dziecka jest bezcenne. Wspólnie z przedszkolakami z grupy „Sowy” sprawiliśmy, że świat wokół przedszkola „Leśne Ludki” stał się bardziej kolorowy i pachnący. Pielenie, sadzenie i podlewanie – zrobiło się pięknie.

.


.

Dziękujemy uczniom klasy G1C i 2F za przygotowanie kartek świątecznych, które już trafiły do seniorów wraz z małymi słodkimi upominkami – PIĘKNE 🙂

.

.


.

.

Wolontariusze z klasy 2F wraz ze Stowarzyszeniem „Flandria” organizują świąteczną zbiórkę słodyczy dla najuboższych seniorów z miasta Poznań.

Smakołyki prosimy wkładać do kartonu stojącym przy stoliku w łączniku szkoły.

Dziękujemy 🙂

.


.

Do 12.12 będzie trwała zbiórka żywności trwałej dla Wspólnoty Burego Misia. Zachęcamy do wsparcia fundacji drobiazgiem – kaszą, cukrem, słodyczami… Wszystkie produkty zostaną przewiezione do domu Wspólnoty, w którym mieszkają ich niepełnosprawni podopieczni. Szczegóły u prof. Józefiak.

.


.

.

Zbieramy zgłoszenia wolontariuszy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!

Szczegóły u prof. Józefiak. Jesteśmy gospodarzami sztabu, więc… wszystkie ręce na pokład!

.


.

.

Zakończyliśmy zbiórkę „Książka dla seniora” – wszystkim za udział i za książki dziękujemy! Książki trafią do seniorów za pośrednictwem Stowarzyszenia Flandria.

NADAL SZUKAMY WOLONTARIUSZY, którzy chcieliby odwiedzić (w parach, trójkach) seniorów, wręczyć im świąteczną paczkę i chwilę z nimi porozmawiać 🙂

.


.

Konkurs Poznański Wolontariusz Roku

.

Ruszyła jubileuszowa edycja konkursu na Poznańskiego Wolontariusza Roku. Od 20 lat miasto Poznań docenia zaangażowanie i bezinteresowną pomoc, jaką niosą wolontariusze. Ich praca to fundament lokalnych organizacji pozarządowych, angażujących się w wiele istotnych działań społecznych. Wolontariat daje poczucie spełnienia, rozwija emocjonalnie, uczy empatii i wrażliwości.

Zgłoszenia przyjmujemy do 4.11.2019.

.


.

Konkurs Barwy Wolontariatu

 .

stwarza możliwość zaprezentowania działań wolontariuszy i ciekawych akcji wolontariackich. Pozwala promować miejsca wzorowo współpracujące z wolontariuszami oraz ukazać różnorodność działań społecznych i aktywności wolontariuszy, którzy są obecni niemalże we wszystkich sferach życia społecznego. Każdoroczny konkurs organizowany przez Wielkopolską Radę Koordynacyjną Związek Organizacji Pozarządowych wspólnie z Ogólnopolską Siecią Centrów Wolontariatu oraz Samorządem Województwa Wielkopolskiego jest potwierdzeniem tezy, że wolontariat nigdy nie przemija i zawsze jest czas oraz potrzeba pomocy drugiemu człowiekowi a także bycia aktywnym obywatelem w swoim środowisku lokalnym jak i na arenie międzynarodowej.

Zgłoszenia przyjmujemy do 15.11.2019.

.
.

W ubiegłych latach realizowaliśmy:

.


.
.
.
Stowarzyszenie Lepszy Świat – korepetycje dla dzieci i młodzieży
Kontakt: 508383181
.
.

Misja Specjalna: List do żołnierza

.

W listopadzie odbyła się wysyłka listów i kartek świątecznych do polskich żołnierzy na misjach zagranicznych w Afganistanie i Kosowie. Żołnierze nie mają możliwości, by spędzić Święta w domu, w gronie najbliższych. Uczniowie naszej szkoły również włączyli się w tę akcję. Wyrazili w ten sposób wdzięczność za służbę i złożyli świąteczne życzenia.

Wszystkie listy zostały już przekazane do Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, skąd już niedługo polecą razem z dowódcą do baz Polskich Kontyngentów Wojskowych.

Dziękujemy za udział wszystkich i mamy nadzieję na przeprowadzenie akcji powtórnie za rok!

.
.

.

mis_logo_biale

Europejski Tydzień Autyzmu
.

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w pierwszym tygodniu grudnia. Celem tego szczególnego tygodnia, jest przede wszystkim dostarczenie rzetelnej wiedzy społeczeństwu na temat autyzmu, uwrażliwienie na potrzeby i problemy osób cierpiących na tą chorobę, a także poprawienie dostępu do świadczeń dla osób zmagających się z tym problemem. Autyzm jest zaburzeniem rozwoju związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem mózgu. Osoba, u której stwierdza się takie zaburzenie inaczej postrzega świat, ma problemy z komunikowaniem się i utrzymywaniem kontaktów społecznych. Często jest nierozumiana i nieakceptowana przez otoczenia.

W zajęciach prowadzonych przed kadrę Przedszkola Integracyjno-Terapeutycznego Miś uczestniczyła klasa 1f. Dziękujemy gościom za rzetelną wiedzę i praktyczne umiejętności.

.


.

.

Poznański Wolontariusz Roku
.

Z ogromną radością informujemy, że Agnieszka Rabiza, uczennica klasy 3f, została Poznańskim Wolontariuszem Roku w kategorii młodzieżowej! Nagrodę z rąk Prezydenta Miasta Poznania odbierze podczas uroczystej gali 15 grudnia.

.

.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
.

Trwa nabór wolontariuszy, którzy 15 stycznia wyjdą na ulice Poznania, żeby kwestować na rzecz WOŚP. W tym roku zbieramy na rzecz ratowania zdrowia i życia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Szczegółowe informacje u szkolnego doradcy zawodowego (paulina.m.jozefiak@gmail.com).

.


 

.

21 listopada razem ze szkolnym wolontariatem sprawiliśmy, że poniedziałek  nie był taki straszny! Tego dnia odbywał się Dzień Życzliwości, który nasza szkoła również zdecydowała się zorganizować. Już od rana dwójkowe korytarze i schody oklejone były motywującymi hasłami i myślami; każdy mógł skorzystać z „Czary Uśmiechu”, czyli wymianie między uczniami pozytywnych myśli i cytatów 🙂 Tego dnia każdy mógł poprawić sobie nastrój przy pomocy rozdawanych na przerwach cukierków z „życzliwościami”, ponadto był organizowany konkurs na „najbardziej kolorowe selfie”.

.

.


 

.

Pomimo listopadowego deszczu w Dwójce zawitało słońce i uśmiech! 🙂

W listopadzie nasza szkoła włączyła się w akcję fundacji „Mam marzenie” – zbieraliśmy pluszowe zabawki. W piątek 25 listopada (Dzień Pluszowego Misia) wolontariusze fundacji przekażą wszystkie zebrane maskotki dzieciom, które przebywają w szpitalach na oddziałach onkologicznych. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za aktywny udział w akcji!

.

.


.

Październik w Szkolnym Klubie Wolontariatu upłynął pod znakiem akcji „Kup pan szczotkę!” organizowanej przez poznańską Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Polegała ona na zbiórce szczoteczek i past do zębów, które fundacja przekaże dzieciom z krajów misyjnych. Najwięcej materiałów przekazały klasy 1a i 1e, dziękujemy!

.

.


 

.

logo

.

Wszystkich wolontariuszy oraz chętnych zapraszamy do udziału w zajęciach warsztatowych prowadzonych w ramach projektu „Wolontariat Szkolny Kołem się Toczy” przez przedstawicieli Stowarzyszenia CIM Horyzonty.

Zapisy u psychologa szkolnego.

.


.

ps-czytanie

.

Czytanie i zabawa z dziećmi to jedna z wielu form aktywność w szkolnym Klubie Wolontariatu. 25 listopada o godzinie 14 wyruszyliśmy z II LO do Szkoły Podstawowej nr 75. Głównym celem naszych zajęć (poza dobrą zabawą i mile spędzonym czasem) była promocja czytelnictwa, zdrowego stylu życia oraz idei wolontariatu wśród najmłodszych. Motywem przewodnim – „Rzepka” Juliana Tuwima.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w nasze działania!

.

Wspólne zabawy, czytanie, rysowanie i opowiadanie – było wesoło.

.

Kolejna wspólna zabawa wolontariuszy z przedszkolakami. Jak zwykle nadrzędną ideą była promocja zdrowego odżywiania i czytania książek. Tym razem tematem marchewka i zajączki.

.

.

Czekamy na kolejne spotkanie.

.


.

kartki-urodzinowe-e-kartka-na-urodziny-2546    Kartki dla Julki

.

Robimy kartki urodzinowe na ósme urodziny Julki Frącek – duża przerwa 23 i 24.02 (wtorek i środa) w gabinecie psychologa!

Kartki można też przynosić gotowe, wypisane do środy, do godziny 17.00.

.

.


 

.

logo-fundacjananiebiesko

.

Fundacja Na Niebiesko

.

Jeśli chcesz zrobić coś ważnego i wartościowego, zmienić świat na lepszy, postaw pierwszy krok w tym kierunku. Na początek pokoloruj na niebiesko codzienność jednego dziecka. Zostań wolontariuszem Fundacji Na Niebiesko. Dowiesz się, jak fascynujący może być świat autyzmu, poznasz nowatorskie metody pracy i zabawy, zdobędziesz doświadczenie, a przede wszystkim staniesz się Przyjacielem pewnej bardzo wyjątkowej osoby, która tylko czeka, żeby Cię poznać!

.

Fundacja Na Niebiesko zapewnia szkolenie z zakresu wiedzy o zaburzeniach ze spektrum autyzmu, uczy podejścia SEE THE POTENTIAL®, umożliwia ukończenie za darmo kursów z zakresu niedyrektywnych metod pracy, gwarantuje stałą opiekę terapeuty, feedback, oferuje ubezpieczenie NNW i ubezpieczenie zdrowotne oraz wystawia zaświadczenia o wolontariacie.

.

SZKOLENIE DLA WOLONTARIUSZY JUŻ 12 grudnia!  Zgłoszenia:           fundacja@naniebiesko.pl

.


 

.

ps-mpl

.

 

Już w grudniu organizujemy w II Liceum Ogólnokształcącym, równocześnie z setkami ludzi na całym świecie, Maraton Pisania Listów Amnesty International.

.

Kto może brać udział?

KAŻDY!

.

Kiedy?

Przyjdziemy do Was (uczniów Dwójki) w tygodniu między 7 a 11 grudnia na lekcje wychowawcze

Jednego dnia (wkrótce napiszemy którego) w trakcie wszystkich przerw oraz po południu (po lekcjach) będziemy pisać listy w auli szkoły.

Tego dnia (po południu) ZAPRASZAMY do naszej szkoły także osoby z ZEWNĄTRZ. Im nas więcej tym lepiej!

.

Po co?

Pomożecie w ten sposób osobom, które zostały potraktowane w niesprawiedliwy i niesłychanie okrutny sposób, niezgodny z obowiazującymi na całym świecie Prawami Człowieka. A te powinny przecież przysługiwać absolutnie każdemu!

Dla Was to niewielki wysiłek – jedna, dwie przerwy, godzina po lekcjach … im ten prosty gest może uratowac życie. Niedługo napiszemy Wam w czyjej sprawie będziemy pisać.

.

Do kogo?

Do władz, ustawodawców i więzień na całym świecie.

.

Jak?

Wkrótce wszystkiego się dowiecie 🙂

.

Już teraz zapewniamy, że listy można pisać po polsku (a także po francusku, angielsku i hiszpańsku), więc nie musicie przejmować się ewentualnym brakiem zdolności lingwistycznych 😉 Dostępne będą dla was także szablony wspomagające.

.

Mamy nadzieję, że przyłączycie się do akcji – do zobaczenia w grudniu!

.


 

 .

KONCERT_plakat2015

.

Zachęcamy do udziału! Akcję współtworzy nasz absolwent Wojtek Chudziński – liczy na Dwójkową społeczność 🙂

.


 

..

ps-poznanski wolontariusz roku

ps-logo-barwy wolontariatu

 

.

Trzymamy kciuki za wszystkich wolontariuszy zgłoszonych do konkursów: Barwy wolontariatu i Poznański Wolontariusz Roku 2015. Trudno odmierzyć ilość dobra. Porównywanie dobrych uczynków ze sobą też wydaje się bezcelowe. Dlatego też już dziś wszystkim wolontariuszom gratulujemy i dziękujemy za ich wrażliwość, serce oraz czas poświęcony innym.

.

Mamy wyniki!!!

Michalina Pohl została laureatką III miejsca w konkursie „Barwy Wolontariatu” – jej praca, zaangażowanie, bezinteresowność i pomysłowość doceniła kapituła konkursu.

.

Małgorzata Kaczmarek z klasy 2D otrzymała wyróżnienie w kategorii młodzieżowej w konkursie „Poznański Wolontariusz Roku” – edycja XVI – 2015.

.

Serdecznie gratulujemy!

.


ps-passion

– Masz czas? Potrafisz grać, śpiewać? Jesteś dobry z matematyki? Umiesz wytłumaczyć geografię?

Masz szansę podzielić się tym z innymi i poznać nowych ludzi! – wypełnij pustą kartkę i przypnij do tablicy przy portierni.

.

– Potrzebujesz kilku lekcji z angielskiego? Nie rozumiesz chemii? A może chciałbyś nauczyć się grać na pianinie, gitarze lub też chcesz spróbować programowania, jogi? Czuj sie zaproszony! – spisz numer, zadzwoń/skontaktuj się i umów z osobą! – my uczniowie II LO czekamy – szczegóły na tablicy przy portierni.

.

———————————————————————————

.

ps-wolontariusze

.

Ruszyła pierwsza akcja w ramach projektu. Koordynatorem jest Paulina Gartner z klasy IE.

PASSION EXCHANGE – już pierwszego dnia wzbudził zainteresowanie i entuzjazm. Cieszymy się i mamy nadzieję na ciąg dalszy …

.

Ideą wolontariatu będziemy dzielić się z dziećmi grupy szkolno-przedszkolnej – to drugie działanie w projekcie. Mamy nadzieję, że dzieląc się czasem i energią wspólnie pomnożymy zasoby dobra.

.


.

ps-pomoc

Chętnych do pracy z dziećmi i młodzieżą – pomoc w lekcjach i zabawa – ZAPRASZAMY!

.


 

 

.zoo

KOCHASZ ZWIERZĘTA? CHCESZ POMAGAĆ? – wolontariat w ZOO (Starym i Nowym) jest dla Ciebie!

.

W Starym ZOO jest dział akwarium i terrarium oraz działy: ssaki kopytne, małpy i drobne ssaki. Czas pracy zależy od wolontariusza. Dział Hodowlany pracuje od 6.45 do 14.45. Konieczna jest osobista rozmowa po uprzednim umówieniu się przez telefon lub e-mailem.

.

W Starym ZOO wolontariuszy przyjmuje Dział Dydaktyczny tel. 61 848 08 47; od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.30, e-mail: ddstarezoo@zoo.poznan.pl.

.

Polecamy – już tam działamy!

.