Aktualności

 

  .

.

.

   

  logo konkursu RPM

.

dobrze zaprojektowana szkola

logo-fundacja czerneckiego

.

l2

,

akcja_edukacyjna_oficjalna-grafika

.

szacun-logo

.

 

30 listopada odbyły się w 2 LO obchody St.Andrew’s Day czyli Dzień Świętego Andrzeja, patrona Szkocji. Grupa dwujęzyczna klasy 1A pod opieką prof.Ewy Krygier-Court przygotowała wystawę i quiz dotyczący Szkocji. Śpiewaliśmy Flower of Scotland, pieśń pełniącą funkcję nieformalnego szkockiego hymnu, popularyzowaliśmy Scots, jeden z trzech oficjalnych języków Szkocji, częstowaliśmy tradycyjnymi szkockimi przysmakami-shortbread i Scottish butter tablet. Patrycja Trojanowska i Michalina Lisiecka recytowały wiersze Roberta Burnsa w Scots. W quizie uczestniczyły klasy 1F, 2E i grupa 2 klasy 1A, a zwycięzcami zostali  Magda Kaźmierska, Piotr Rager i Kuba Mitoraj, reprezentanci 1F. Gratulujemy!  Mamy nadzieję, że udało nam się zainteresować uczniów 2LO piękną Szkocją, krajem o fascynującej historii, bogatej kulturze i ciekawych językach.

.

.

Kulinaria w literaturze

27 listopada już po raz trzeci klasa 2A w ramach projektu „Kulinaria w literaturze” przygotowała wyjątkowe danie dla naszych uczniów. W poniedziałek mieliśmy okazję spróbować tytułowej, francuskiej potrawy z bajki „Ratatuj”.

Au revoir, kolejne doznania smakowe i literackie już za niecały miesiąc.

 

 

Marcelina Szejko, 2A

.

.

„Dwójka” organizatorem międzyszkolnego konkursu Booktalking

 

.

..

.

.

28 listopada 2017 roku w II Liceum Ogólnokształcącym im. Gen. Zamoyskiej i H. Modrzejewskiej w Poznaniu, odbyła się druga edycja międzyszkolnego konkursu czytelniczo-językowego Booktalking, zrealizowanego przy współpracy Wydziału Anglistyki UAM, Ośrodka Doskonalenia Nauczyciela w Poznaniu, oraz Wydawnictwa Oxford University Press.

W konkursie uczestniczyli uczniowie z V, VIII, IX, XXXVIII, i II LO oraz Zespołu Szkół Budownictwa nr 1 z Poznania jak również z IV LO i Zespołu Szkół Technicznych z Kalisza, LO z Grodziska Wlkp., Zespołu Szkół z Pniew, I LO z Leszna i ZS nr 2 z Nowego Tomyśla.

Jury, któremu przewodniczyła prof. literatury anglojęzycznej z Wydziału Anglistyki UAM – pani Dagmara Drewniak, wysoko oceniło poprawność i bogactwo językowe oraz kreatywność prezentacji. Na podium znalazły się dwie nasze uczennice: pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Klincewicz z klasy Ic, a trzecia była Julia Grzybowska z klasy I d. Gratulujemy! Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!

.

.