Aktualności

 

  .

.

.

   

  logo konkursu RPM

.

dobrze zaprojektowana szkola

logo-fundacja czerneckiego

.

l2

,

akcja_edukacyjna_oficjalna-grafika

.

szacun-logo

„Dwójka” najlepszą szkołą w Wielkopolsce!

 

W  tegorocznym Rankingu Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2017 nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce w Wielkopolsce i 31 miejsce w kraju.    -tabela-

.

Pierwsze miejsce w Wielkopolsce zajęliśmy zarówno w Rankingu Maturalnym Liceów Ogólnokształcących (39 miejsce w kraju)   -tabela-  jak i w Rankingu Szkół Olimpijskich (31 miejsce w kraju)   -tabela-

-więcej-

 

REKRUTACJA 2017

.

.

Zapraszamy do składania wniosków o przyjęcie do szkoły  w dniach 22 maja –  9 czerwca 2017.

.

.

Rekrutacja do klasy z maturą międzynarodową pre-IB oraz IB i do oddziału dwujęzycznego zakończyła się z dniem 18 maja.

.

.

.

31 maja – KONSULTACJE DLA RODZICÓW

.

W środę 31 maja odbędą się konsultacje dla Rodziców.

Wielokulturowe HORYZONTY w 2LO

.

W piątek 19.05 odwiedzili nas szczególni goście: dwójka mieszkających w Poznaniu Hiszpanów, Ukrainka, Łotysz i Jemeńczyk oraz przedstawiciele Centrum Inicjatyw Młodzieżowych HORYZONTY. Celem zorganizowanej przez nich debaty było namówienie „Dwójkowiczów” (klasy 1e i 1f) do refleksji nad poziomem tolerancji i otwartości w naszym mieście i kraju, oraz nad stosunkiem do tradycji i różnorodności wśród polskiego społeczeństwa.

Nie zabrakło ciekawych – czasem kontrowersyjnych i mocno wypowiedzianych, czasem lekko ironicznych, czasem lekko gorzkich, czasem po prostu zabawnych – stwierdzeń. Mierzyliśmy się ze stereotypami, przeglądaliśmy się w zwierciadle własnych refleksji i opowieści o nas samych widzianych oczami innych. Dobry czas, dobre spotkanie – dziękujemy Horyzontom i prosimy o więcej!

.

.

Sukces w Wings for Life World Run

Wings for Life World Run to impreza o charakterze międzynarodowym. To jedyny globalny bieg, w którym meta, będąca Samochodem Pościgowym, goni zawodników. Odbywa się on w 24 lokalizacjach na świecie (jedną z nich jest Poznań) i rozpoczyna dokładnie o tej samej godzinie.

Uczestnicy biegu wspomagają działania organizacji zbierającej fundusze na badania nad rdzeniem kręgowym. 100% wpłat z rejestracji zawodników (120zł od osoby) kierowany jest właśnie na ten cel.

W niedzielnym biegu wzięła udział tegoroczna maturzystka- Weronika Hedzielska z kl. 3D, która przebiegła ponad 35km. Udział w poznańskim biegu wzięło 5,5 tys. zawodników.

Weronika zajęła 10 miejsce wśród kobiet, co równocześnie dało jej 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Serdeczne gratulacje i wyrazy uznania!

.

.

.

8 maja delegacja uczniów uczestniczyła w oficjalnych obchodach 72 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Europie, które miały miejsce pod pomnikiem Armii Poznań.

.

.