Aktualności

 

  .

.

.

.

   

  logo konkursu RPM

.

dobrze zaprojektowana szkola

logo-fundacja czerneckiego

.

l2

,

akcja_edukacyjna_oficjalna-grafika

.

szacun-logo

 

 

 

 

SKT Muńcuł w Karkonoszach

.

W czwartek 10 maja grupa dziewiętnastu zapaleńców z różnych klas ruszyła podbijać karkonoskie szlaki. Po krótkiej wyciszającej wizycie w schronisku Samotnia i podziwianiu wychylającej się zza mgły Śnieżki z punktu widokowego nad Kotłem Małego Stawu zregenerowali siły w schronisku Odrodzenie i szczęśliwie powrócili przez Szklarską Porębę do Poznania.

.

.

Konkurs o tytuł Mistrza Poprawnej Polszczyzny

.

W czwartek 26 kwietnia odbył się finał konkursu o tytuł Szkolnego Mistrza Poprawnej Polszczyzny. Pierwsze miejsce zajęła Kinga Kusiak z klasy 1F, drugi był Mikołaj Izban z klasy 1F, a na trzeciej pozycji uplasował się Adam Górecki z klasy 2F. Gratulujemy!

.

.

Debaty po angielsku (w 8LO)

W środę 25.04 pięcioosobowa reprezentacja naszej szkoły (Liliana Saadi z 1A, Mikołaj Piekutowski z 1A, Maksymilian Skrzypczak 1A, Patryk Grajewski z 1D oraz Agata Kwaśnik z 1A jako sędzia) wzięła udział w ostatniej w tegorocznym cyklu debat anglojęzycznych z zaprzyjaźnionym 8LO.

Uczniowie debatowali nad tezą dotyczącą pacyfizmu, a sama debata – w jakże pacyfistycznym duchu – zakończyła się remisem.

Liczymy na kontynuowanie debatanckich spotkań w języku angielskim z Ósemką (a być może też innymi chętnymi szkołami z Poznania) w przyszłym roku.

.

DP

Zostań Mistrzem Przekładu

Zakończyła się kolejna edycja szkolnego konkursu „Zostań Mistrzem Przekładu”. Oto zwycięska trójka:

  • I miejsce – Stanisław Bryś kl. 3a
  • II miejsce – Paulina Andrzejak kl. 1f
  • III miejsce – Kornelia Winiarska kl. 2f

,

Serdecznie gratulujemy!

DP